събота, юли 6, 2024
HomeTennisФинали на ATP: Грешникът печели топ двубоя срещу Джокович

Финали на ATP: Грешникът печели топ двубоя срещу Джокович

Фаворитът на публиката Яник Синер спечели и втория си мач в групата на Финалите на ATP. 22-годишният италианец победи световния номер едно Новак Джокович от Сърбия със 7:5, 6:7 (7:5), 7:6 (7:2) в мач от висока класа късно вечерта във вторник в Торино, като по този начин отпразнува първата си победа в четвъртия си сблъсък с Джокович. Грешникът реализира едва втория си мачбол след 3:09 часа след полунощ

Това означава, че всичко в групата все още е отворено преди последния ден на мача. В четвъртък ще се срещнат Синер и датчанинът Холгер Рюне, който е трениран от Борис Бекер и се възползва от бързото оттегляне на Стефанос Циципас поради контузия във вторник. Гръцкият тенисист беше принуден да се оттегли след само 17 минути, когато губеше с 2:1, поради проблеми с гърба и няма да може да играе последния си мач в четвъртък.

Той ще бъде заменен от Хуберт Хуркач от Полша, който ще се изправи срещу Джокович, но няма шансове да продължи напред. Синер (2:0), Руне (1:1) и Джокович (1:1) ще се борят за място на полуфиналите

„Съжалявам за зрителите „

Джокович също не изглеждаше наистина във форма в дългоочаквания сблъсък със Синер. Световният номер едно допусна необичайно голям брой грешки, а освен това се наложи да лекува врата си във втория сет. Синер, от друга страна, на моменти се разиграваше, но пропусна да вземе по-ранно решение във втория сет. В третия сет той също беше с един пробив напред, преди Джокович отново да се противопостави. В тай-брейка обаче Синер направи победата перфектна и след това бе отпразнуван от феновете

Тук публиката потвърди бързото оттегляне на Циципас с освирквания. „Разбира се, че не исках да спечеля мача по този начин“, каза Рун след мача. „Но още от първия му сервис гейм можеше да се разбере, че нещо не е наред“, каза датчанинът. Циципас заяви след оттеглянето си, че е имал „ужасни болки“ в гърба. „Съжалявам за зрителите, но просто не можех да продължа“, каза гъркът