вторник, юли 2, 2024
HomeLa LigaФермин дава прощална победа на Хави

Фермин дава прощална победа на Хави

В последния мач от сезона в Ла Лига Барселона, която вече беше потвърдила позицията си на вицешампион, гостува на Севиля. Това беше последната поява на Хави на каталунската тъчлиния

Преди последния мач за сезона в Севиля беше обявено, че Хави все пак няма да остане треньор на ФК Барселона. Така последният мач от сезона в Ла Лига се превърна в прощален за иконата на Барса. Неговият отбор искаше да си осигури още един требъл и поведе чрез Левандовски след 15 минути – Жоао Кансело подаде прецизно и полякът се възползва от първия шанс в мача

Севиля, които имат разочароващ сезон, се подобриха след гола. Тер Стеген успя да отрази удар на Лукебакио около левия стълб, но малко след това беше безсилен срещу Ен-Несири в близкия ъгъл – 1:1 (31′). След това се развихри открита размяна на удари и от двете страни. Отчасти защото и двете защити вече бяха навели глава през лятната пауза

Алуминиеви голове и от двете страни

Кръстната греда (Педри, 38), стълбът (Жоао Кансело, 44) и Нюланд попречиха на Барса да си върне преднината. В другия край Лукебакио имаше нови страхотни шансове, но също не успя да се разпише срещу алуминия и стреля вдясно (45, 45.+2). Отборите се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

След подновяването на играта първоначално играта беше много по-спокойна, преди след около час игра Фермин да изстреля топката в левия ъгъл от 18 метра. След това Барса искаше да увеличи преднината си, но жокерът Жоао Феликс не успя да преодолее Нюланд и Кунде от четири метра спъна топката покрай празната врата (65-и, 75-и).

В крайна сметка това все пак беше достатъчно за победата, тъй като несигурните опити на Севиля в заключителните етапи не се увенчаха с успех. Хави отпразнува успешния финал благодарение на Фермин.