петък, септември 20, 2024
HomeBundesligaУчастието на Нойер в Бремен е открито

Участието на Нойер в Бремен е открито

След смяната му срещу Загреб участието на Мануел Нойер в гостуването в Бремен все още не е ясно. Вратарят на ФК Байерн може да реши сам за себе си

Във вторник вечерта Мануел Нойер малко съжаляваше за себе си, след като се настани наполовина удобно на резервната скамейка на ФК Байерн. Когато действителният капитан и редовен вратар зае мястото си до Леон Горетцка и компания, неговият заместник Свен Улрайх вече трябваше да направи две доста неочаквани спасявания. Това, което в крайна сметка бяха „само“ две събуждания при победата с 9:2 срещу Загреб, бяха силните усилия на Улрайх да предотврати евентуален изравнителен гол.

Нойер бе гледал отстрани, защото само след няколко минути се бе приземил неловко след сблъсък с нападателя на Динамо Бруно Петкович и впоследствие се оплака от леки проблеми с бедрото. „Не искахме да рискуваме“, каза треньорът Винсент Компани, обяснявайки решението да смени Нойер на полувремето. Самият вратар говореше за „нищо сериозно“, по-скоро за „леко нещо“.

Компани за Нойер: „Изглежда добре “

Два дни след галата в Шампионската лига обаче Нойер все още отсъстваше от тренировките и вместо това работеше индивидуално в тренировъчния център на „Зебенер Щрасе“. „Нормално би било той да тренира с нас днес“, каза Компани в петък, ден преди гостуването на Вердер Бремен. Смяната срещу хърватите е била „по-скоро от предпазливост“.

„Ще го обсъдим заедно и ще вземем решение след тренировката“, обясни треньорът, който е оптимист: “Трябва да кажа, че изглежда добре.“ Освен това рекордните шампиони не са застрашени от нови отсъствия, както съобщи Компани: „Иначе няма никакви лудории“.

В предсезонната подготовка Нойер се завърна, след като се възстанови от фрактура на подбедрицата при победата над Дармщат с 8:0, и впоследствие се завърна на вратата на националния отбор.