сряда, октомври 16, 2024
HomeBasketballУспешно завръщане в Европа: Брауншвайг печели категорично

Успешно завръщане в Европа: Брауншвайг печели категорично

Баскетболният отбор Löwen Braunschweig спечели първия си мач в турнира за Купата на Европа с победа 89:59 срещу кипърския АЕК Ларнака. По този начин отборът от Долна Саксония отпразнува завръщането си на европейската сцена след почти 20 години

За Брауншвайг обаче мачът започна всичко друго, но не и идеално. В един момент от първата четвърт лъвовете дори изоставаха с 12:21, главно заради лошия процент свободни удари (само една кофа от четири опита) и проблемите отвъд дъгата (1 от 9). За разлика от тях гостите от Кипър вкараха надеждно от линията за свободни удари (12 от 13).

Въпреки това лъвовете се върнаха във втората четвърт и си осигуриха преднина от 25:21 благодарение на обрат. В крайна сметка на полувремето резултатът беше 32:32 и мачът отново беше напълно отворен.

Развръзка в третата четвърт

Тогава Лъвовете показаха истинската си сила в третата четвърт и впечатлиха с изключителен отборен баскетбол. С 25 асистенции и само 9 обръщания младите Лъвове показаха отличен резултат. Те положиха основите на категоричната победа, като спечелиха третата четвърт с 29 точки разлика и влязоха в последния период с комфортна преднина от 61:47. Резултатът бе внушителна победа с 89:59, а с това и лидерство в таблицата за Купата на ФИБА Европа. Ясната преднина от 30 точки подчерта доминацията на Брауншвайг в този мач.

Въпреки силното представяне на Тавейон Холингсуърт (24 точки, 7 борби) и Джеси Хънт (17, 15 борби), които дълго време се опитваха да сложат своя отпечатък върху играта, Ларнака не успя да спаси отбора от категорично поражение. Най-резултатен за „лъвовете“ беше Тре Мичъл, също с 24 точки (8 борби).