вторник, септември 17, 2024
HomeFootballУспешна генерална репетиция за Суперкупата на Real: Челси без средства срещу Брахим...

Успешна генерална репетиция за Суперкупата на Real: Челси без средства срещу Брахим Диас

Реал Мадрид постигна първата си победа в третия си мач в края на турнето си в САЩ: Силни 30 минути бяха достатъчни за „белите“ срещу първоначално пренапрегнатия Челси

След пораженията от Милан (0:1) и от съперника Барселона (1:2) Реал Мадрид беше решен да запише първата си победа в края на пътуването си в САЩ, което беше особено видно през първите 30 минути на стадион Bank of America в Шарлот (Северна Каролина). Все още без новото лятно попълнение Мбапе и играча на европейското първенство в Англия Белингам, които не взеха участие в пътуването отвъд океана, Реал притисна до стената съперника си през първите 30 минути.

На няколко пъти имаше хаос в наказателното поле на Челси – включително в 17-ата минута, когато Брахим Диас прокара топката встрани от левия стълб. Само две минути по-късно изключително разклатената защита на „сините“ отново бе напълно разкрита, Реал си поигра на котка и мишка с Челси в наказателното им поле, преди Брахим Диас да подаде на Васкес, чийто отразен удар с левия крак попадна в долния ляв ъгъл – 25-милионното ново попълнение Йоргенсен бе преодолян за първи път.

Малко по-късно превъзходството се прояви и на таблото с резултатите: Винисиус Жуниор подаде брилянтен външен пас отляво в наказателното поле, където Брахим Диас заобиколи колебаещия се Йоргенсен и стреля от остър ъгъл (27′).

Нкунку пропусна да изравни

Едва след това клубът от Висшата лига се събуди и Челси вкара изравнителния гол преди почивката – защото и Реал се защитаваше небрежно. След центриране на световния шампион Фернандес Куртоа не успя да излезе от вратата си на втора греда и съперникът му не успя да влезе в двубоя, което позволи на Мадуке да кимне от близко разстояние и да направи 1:2 (39′).

През второто полувреме Челси отново имаше най-добрия шанс – секунди след почивката. Този път обаче Лунин, който беше заменил Куртоа, беше нащрек и не позволи на Нкунку, който беше на прицел по време на лятната подготовка, да изравни (46′).

Крайният резултат беше победа с 2:1 за победителя в Шампионската лига Реал Мадрид, който можеше да определи теста като успешна генерална репетиция за финала за Суперкупата на Европа срещу шампиона на Лига Европа Аталанта Бергамо на 14 август. Последният киселинен тест на Челси преди началото на Висшата лига го очаква в неделя (16:00 ч.), когато на „Стамфорд Бридж“ гостува италианският шампион Интер Милано.