неделя, септември 8, 2024
HomeBasketballУспешната серия на Лудвигсбург завършва с поражение срещу Сасари

Успешната серия на Лудвигсбург завършва с поражение срещу Сасари

След три поредни победи във всички състезания Лудвигсбург отново излезе като губещ. Баскетболният клуб от Бундеслигата загуби домакинския си мач в Шампионската лига срещу Сасари със 79:89

Това беше второто поражение на швабите в третия им мач в груповата фаза на турнира за Купата на европейските шампиони.

Лудвигсбург вкара първите си три тройки и откри срещата със серия от 10:2. От другата страна Сасари неколкократно се доближаваше до коша и превъзхождаше в отскока, в резултат на което преднината на Лудвигсбург намаля до една точка на почивката.

През втората четвърт процентът на стрелба на домакините отвън спадна, а Лудвигсбург също така по-често губеше владението. Италианският първодивизионен клуб се възползва от това и на полувремето излезе напред с 45:38.

След почивката Лудвигсбург беше по-концентриран, а Джейвон Грейвс (22 точки) беше силен в нападение, но въпреки това домакините не успяха да обърнат мача в третия период. В началото на четвъртата четвърт Сасари увеличи преднината си на 14 точки. След това Йорман Полас Бартоло (15 точки) върна Лудвигсбург напред със серия от 8:0, а клубът от Германската баскетболна лига намали изоставането си до 79:82 в последния период, но не успя да се доближи до