четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballТиав в лош късмет: Real губи от Милан в дебюта на Endrick

Тиав в лош късмет: Real губи от Милан в дебюта на Endrick

AC Милан спечели престижния контролен мач срещу Реал Мадрид в Чикаго. Дебютантът в Реал Ендрик почти вкара първия си гол, но германски играч на Милан удари напречната греда

Зрителите на „Солджър Фийлд“ в Чикаго не можеха да се насладят на много повече футболни величия: Петнадесеткратните победители в Шампионската лига се изправиха срещу седемкратните победители – Реал Мадрид и Милан, които заемат първо и второ място в тази вечна класация.

В четвъртък вечерта (централноевропейско време) обаче вицешампионите изпревариха лидерите. Росонерите ясно съзнаваха, че вече са изиграли два контролни мача (1:1 срещу Рапид Виена, 3:2 срещу Манчестър Сити), докато Реал поне започна подготовката си в двубои с именити съперници.

Белите все още изпитваха затруднения, като редовният страж Куртоа трябваше да направи две спасявания само след седем минути – особено срещу Чукуезе (4). Атаката на самите действащи победители в ШЛ остави много да се желае, въпреки дебюта на 18-годишния Ендрик. Бразилският централен нападател поне подготви единствения значим шанс за Реал преди почивката чрез Брахим Диас (36′).

Пулишич спаси победата

След това Ендрик вече беше извън игра, както и Куртоа. След това заменилият го Лунин бе избит от Чукуезе в близкия ъгъл десет минути след подновяването на играта (55′). Преднината беше напълно заслужена, тъй като Милан вече беше по-опитният и по-добрият отбор – преднината дори можеше да бъде увеличена, но бившият играч на Шалке Тиав с глава нацели напречната греда от свободен удар (63′).

В последните минути мадридчани едва не направиха нов обрат или поне не изравниха, но Пулишич направи силно и решително спасяване при завършващия удар на Гарсия (86′). Така Милан се присъедини към Ман Сити в победата над Реал, който все още беше без Винисиус Жуниор или Родриго – а също и без Джъд Белингъм или Килиан Мбапе, които дори не са част от турнето в САЩ.

Реал все още изпитва отвъд Атлантика срещу ФК Барселона (нощта на 4 август) и ФК Челси (нощта на 7 август). Милан също ще се изправи срещу Барса в нощта на 7 август