четвъртък, септември 19, 2024
HomeTennisТенис: Победителят на Зверев Корда отпадна на полуфиналите

Тенис: Победителят на Зверев Корда отпадна на полуфиналите

Американецът губи от непоставения Алексей Попирин

Себастиан Корда беше победил Александър Зверев на четвъртфинала в Монреал – но това беше краят за американеца на полуфинала: Корда загуби с 6:7 (0:7) и 3:6 от австралиеца Алексей Попирин на ATP Masters. Непоставеният Попирин ще срещне Андрей Рубльов на финала на турнира, който е с награден фонд 8,1 милиона долара. Руснакът победи Матео Арналди (Италия) с 6:4 и 6:2 в последните четири мача.

Корда беше победил Зверев със 7:6 (7:5), 1:6 и 6:4. Играчът от Хамбург обаче очевидно беше в лошо здравословно състояние. Зверев продължаваше да кашля. В резултат на това 27-годишният тенисист, който не успя да достигне до четвъртфиналите и на Олимпийските игри в Париж, пропусна шанса да спечели втората си титла в канадския мегаполис след 2017 г.