четвъртък, октомври 3, 2024
HomeFootballСъветникът на OM Бенатия бесен: бившият професионалист на Байерн е наказан за...

Съветникът на OM Бенатия бесен: бившият професионалист на Байерн е наказан за три мача

Бившият играч на Байерн Мехди Бенатия получи наказание от три мача заради острите си критики към съдията на последното гостуване на Олимпик Марсилия

Дисциплинарната комисия на френската асоциация на футболните лиги LFP реагира на коментарите, направени от Мехди Бенатия по време на гостуването на Олимпик Марсилия на Олимпик Лион. В сряда 37-годишният футболист, който работи като консултант на ОМ, получи забрана за три мача от асоциацията. Бившият специалист на Байерн е отстранен „от скамейката, съблекалнята на съдиите и всички официални функции.“

По време на почивката на полувремето на мача с Марсилия от петия ден на първенството, завършил с победа на третия ОМ с 3:2 като гост на ОЛ, Бенатия се оплака от неадекватното според него съдийство и извика към съдията в съблекалнята: „Започнете да ни уважавате! Не взимайте хората за глупаци!“

След мача Бенатия, който носеше фланелката на „Байерн“ от 2014 до 2018 г. след няколко престоя в Италия, направи следните коментари пред микрофона на DAZN: „Има твърде много неща, които не мога да оставя да минат, които президентът на клуба не може да остави да минат.