неделя, юни 30, 2024
HomeLa LigaСтражът на Хетафе Сория е извън опасност след сблъсък

Стражът на Хетафе Сория е извън опасност след сблъсък

Давид Сория е в безсъзнание след сблъсъка срещу RCD Майорка в неделя. Вече има добри новини от вратаря на ФК Хетафе

Вратарят на испанския първодивизионен клуб ФК Хетафе Давид Сория е в добро състояние след сериозния сблъсък в последния мач от Ла Лига. 31-годишният футболист лежа в безсъзнание на терена в продължение на няколко минути през второто полувреме в неделя след инцидента в мача срещу RCD Майорка. Преди това Сория полетя във въздуха след сблъсък с топката и удари главата си при злополучния сблъсък.

Вратарят беше откаран с линейка, покрит с брезент. Според неговия клуб Сория е в съзнание и извън опасност, но трябва да остане в болницата за 24 часа за наблюдение. Развитието на ситуацията е благоприятно, обясниха от ФК Хетафе и благодариха на всички за съобщенията за подкрепа.

Малорците обърнаха мача в края на мача

По-скоро инцидентно: Давид Фузато влезе на мястото на Сория в 84-ата минута. В този момент домакините все още водеха с 1:0 след гол на Гастон Алварес. С резервен страж в полето, в крайна сметка тимът на треньора Хосе Бордалас загуби с 2:1 от финалистите за купата, които обърнаха мача с голове на Ведат Мурики (90′) и Пабло Мафео (90+3), за да подарят крайната победа на напускащия треньор Хавиер Агире

Хетафе са дванадесети в крайното класиране на Ла Лига, на три места над Майорка. Положението на трите изпадащи отбора – Кадис, Алмерия и Гранада – беше решено още преди 38-ия ден на мача.