неделя, септември 8, 2024
HomeBasketballСмущението е предотвратено: Отборът на САЩ печели срещу Южен Судан благодарение на...

Смущението е предотвратено: Отборът на САЩ печели срещу Южен Судан благодарение на победния гол на Леброн Джеймс

Американците запазиха чиста мрежа срещу Южен Судан в Лондон и си осигуриха четвърта победа в четвъртия си мач от предсезонната подготовка. САЩ се мъчиха почти през целия мач при победата със 101:100, като Леброн Джеймс вкара решителните точки в края

Най-добрият реализатор на САЩ беше Леброн Джеймс с 23 точки (9/13 FG), 6 борби и 6 асистенции, а Джоел Ембийд (14, 5/6 FG, 7 борби) изигра най-добрия си мач с фланелката на САЩ. Антъни Дейвис (15, 11 борби) записа дабъл-дабъл. Именно Джеймс беше и човекът, който върна САЩ напред с мощен драйв 8 секунди преди края. Пойнт гардът на Южен Судан Карлик Джоунс (15, 7/21 FG, 11 борби, 11 асистенции) и Мариал Шайок (25, 9/16 FG, 6/12 3P) дадоха тон

Първоначално всичко изглеждаше като обикновено. САЩ вкараха лесни точки на бърз пробив, Леброн разгърна характерния си дъмпинг и скоро резултатът в Лондон беше 12:2. След това обаче двигателят се разколеба, последваха обрати, цял куп пропуснати тройки (1/12 3П на почивката) и южносуданците започнаха да буйстват.

За разлика от тях африканците стреляха 61% от игра през първото полувреме, многократно изпращаха двойни отбори и създаваха проблеми на американските звезди с атлетизма си. В един момент „гостите“ водеха с 15 точки, а на почивката отборът на старши треньора Роял Айви също имаше аванс от 58:44

Леброн Джеймс вкара победния гол в мача срещу Южен Судан

Треньорът на САЩ Стив Кер реагира и започна второто полувреме с резервите, които също бяха разочаровали по-рано. САЩ показаха подобрение, като особено Дейвис работеше усилено под коша, но Южен Судан обикновено имаше отговор. След това обаче в игра се завърнаха стартовите играчи и изведнъж всичко се получи. В последните три минути на периода САЩ вкараха 16 поредни точки, инициирани от бърз пробив с фаул на Джеймс и дълбока тройка на Стивън Къри (12, 4/11), което означаваше, че САЩ изведнъж са напред с 81:76.

Южен Судан обаче не свали рамене: тройка и стрелба от средна дистанция на Шайок намалиха изоставането до -2 в последната минута, а след като Дейвис беше изведен под коша, Джей Ти Тор вкара тройка от ъгъла, за да даде преднина на своята страна. Леброн отговори, а след това африканците имаха още два шанса, но не успяха да вкарат отскочилия в коша кош от близка дистанция.

Сега на САЩ им предстои последен контролен мач: в понеделник вечерта отборът на Керъл ще се изправи срещу световните шампиони от Германия в 21:00 ч. на същото място.