сряда, септември 18, 2024
HomeFootballСлот омаловажава гнева на Александър-Арнолд

Слот омаловажава гнева на Александър-Арнолд

Само след втория състезателен мач Арне Слот е търсен като модератор във ФК Ливърпул. Трент Александър-Арнолд беше видимо раздразнен от поражението с 2:0 от Брентфорд

Два мача, шест точки, 4:0 гола: Арне Слот едва ли би могъл да си представи по-добър старт на кампанията си във Висшата лига във ФК Ливърпул. Първите ропот на недоволство обаче се чуха в неделя по време на домакинската победа срещу ФК Брентфорд – заради Трент Александър-Арнолд.

Английският национал, който е много повече от десен бек в играта на „червените“, реагира с подчертан гняв, когато Слот го извади от терена в 72-ата минута, въпреки че Мохамед Салах току-що бе вкарал за 2:0. Александър-Арнолд седна на скамейката толкова недоволен, че Слот дори потърси за кратко време разговор с него.

След последния съдийски сигнал наследникът на Юрген Клоп отигра сцената с апломб. „Той не изглеждаше много щастлив, когато го извадиха от игра – разбирам това. Всеки играч иска да играе 90 минути. Не мисля, че играчите, които бяха на пейката в началото, бяха доволни от моето решение“.

Александър-Арнолд вече беше заменен рано в първия ден от мача, когато Ливърпул спечели с 2:0 при гостуването на промотирания Ипсуич Таун (77-и) – нещо, което му се беше случвало „само“ единадесет пъти в 28-те му участия в лигата при Клоп през предходния сезон и само 46 пъти в общо 228 мача във Висшата лига.

„Ние се грижим за Трент “

Обяснението на Слом: „Трент се завърна от националния отбор, където игра доста в началото на Европейското първенство, след което не игра повече. Той имаше няколко седмици почивка, върна се – това е едва третият му мач. Трябва да се погрижим за него, защото той ни е нужен за целия сезон, а не само за първите два мача.“

За щастие, той има „много добър заместник в лицето на Конър Брадли“, каза Слот. „Така че ще се погрижим за Трент.“ Между другото, той „изигра добър мач“. Дали това ще успокои 25-годишния играч? Когато Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед в неделя, управлението на промените от страна на Слот със сигурност ще бъде подложено на внимателен анализ.