четвъртък, септември 12, 2024
HomeFootballСлед 13 мача без поражение: Кълъмбъс шокира Льорис и LAFC

След 13 мача без поражение: Кълъмбъс шокира Льорис и LAFC

Шест гола, три червени картона и прекъсната серия: Сблъсъкът между ФК Лос Анджелис и Кълъмбъс Крю в 24-ия ден от МЛС имаше всичко.

Гърдите на LAFC не можеха да бъдат много по-широки преди мача с Columbus Crew: отборът, воден от дългогодишния защитник на Hannover 96 Стивън Черундоло, не беше губил в 13 поредни мача и се беше възцарил на върха на Западната конференция на МЛС – докато съперниците им от Охайо бяха на трето място на Изток след FC Cincinnati и Интер Маями на Лионел Меси.

Въпреки това гостите не се впечатлиха и принудиха стража на ЛА и световен шампион Уго Льорис да спасява здраво още в началото с остър удар с глава на Кучо (5′). Въпреки че фаворитите също имаха своите шансове (Буанга, 5; Камара, 14), Кълъмбъс шокира Лос Анджелис в 38-ата минута на иначе спокойното първо полувреме: на Рамирес бе предоставено твърде много пространство в петметровата зона и Ллорис бе напълно безсилен от толкова близко разстояние.

Кучо избива фантастично удара на Ллорис

Но именно Кучо накара феновете на домакините да замълчат десет минути след началото на второто полувреме, когато нападателят вкара мечтан гол. С десния крак от десния ъгъл на наказателното поле колумбиецът завъртя топката над Ллорис и я прати в левия ъгъл (56′). Воле на Фарси срещу дървената греда след неуспешно изчистване предизвика следващата атака на гостите и Роси завърши прецизно срещу бившия си клуб, за да направи 3:0 (60′).

За да влоши положението на калифорнийците, Паленсия получи втори жълт картон, след като голът на Буоанга беше отменен заради засада (79′) и от 83-ата минута Лос Анджелис остана с десет души. Рамирес насочи последвалия пряк свободен удар в далечния ъгъл (84′), което означаваше, че домакините вече се занимаваха само с ограничаване на щетите – и Ордаз направи точно това. Само пет минути след като влезе като резерва, той се възползва от небрежно изчистване от страна на вратаря на „Крю“ Шулте и вкара вкъщи, за да направи резултата 1:4 (85′).

Два директни червени картона – LAFC: серията от непобедими прекъсната

В 89-ата минута Матан оформи крайния резултат 5:1 след грешка в разконцентрираната през деня полузащита на LAFC. Но мачът все още не беше приключил: Хинестроза игриво отнемаше време от часовника, което никак не се хареса на Сегура и го мотивира да извърши селски фаул. Последва схватка, в която Мурильо защити съотборниците си с ръце и малко не достигна на Хинестроза да го удари – съдията Лукаш Шпала показа и на двамата директен червен цвят (90.+7). Неприятният край на един грандиозен мач

Великолепната серия на калифорнийците без поражение приключи, но Ллорис и компания остават с равни точки с Реал Солт Лейк и с мач повече на върха на таблицата на Западната конференция.