След олимпийското сребро: Анри подава оставка като треньор на Франция U-21

Тиери Анри обяви оставката си като треньор на френския национален отбор до 21 години. 47-годишният специалист, който пое поста едва преди година, изведе отбора до сребърни олимпийски медали това лято

„Бих искал да благодаря на ФФР за предоставената ми невероятна възможност“, заяви Анри в съобщение за пресата. „Спечелването на сребърен медал на Олимпийските игри за моята страна ще остане един от най-гордите моменти в живота ми“, потвърди световният шампион от 1998 г. На финала Франция загуби от Испания с 5:3 след продължения в зрелищен мач.

Точните причини за оттеглянето на Анри остават неясни, но бившият специалист на Арсенал намекна, че роля може да са изиграли лични причини. Първоначално договорът му беше до 2025 г., а президентът на Френската футболна федерация Филип Диало изрази разбиране за решението на Анри, макар и да съжалява за него. Въпреки това той подчерта, че треньорът е постигнал целите си, като е спечелил сребърния медал.

Анри започна успешно квалификациите за Европейското първенство с отбора до 21 години, като спечели четири от четири мача. Сега Френската футболна федерация е изправена пред предизвикателството да намери негов наследник навреме за мача срещу лидера в лигата Словения през септември. Все още не е ясно кой ще последва стъпките на Анри.