Скоба на Лаутаро Мартинес: Интер надделя в Удине

Предстоящият шампион Интер Милано си върна за поражението в дербито от предишната седмица и спечели заслужена победа с 3:2 в Удинезе Калчо, където треньор е добре познатият Коста Руняич

След поражението с 2:1 в дербито срещу Милан, Интер естествено искаше да се поправи. Действащите шампиони обаче ги очакваше Удинезе Калчо, изненадващият лидер, който предишната седмица бе загубил с 3:0 от АС Рома, клуб, който иначе бе започнал добре сезона и имаше две точки повече от Нерадзурите.

От гледна точка на Интер мачът започна перфектно. Фратези откри резултата след само 43 секунди за гостите, които като цяло доминираха в началните етапи. Лаутаро Мартинес (9′) и Тюрам (21′) лесно можеха да покачат на 2:0 с шансовете си.

След около половин час домакините също се появиха за първи път пред гола, но ударът на Ловрич беше отразен. След това се разви открита игра с шансове и в двете страни. Първо Фратези пропусна да се разпише за 2:0 (38′), а след това Димарко спаси силен удар на Ловрич пред собствената му врата (34′). За съжаление на играча на Интер, Кабаселе с глава вкара изравнителния гол от последвалия корнер.

Точно когато изглеждаше, че мачът ще се оттегли на почивката при равенство, Интер получи нов гол след грешен пас в атаката на Удинезе. Лаутаро Мартинес вкара в стил пинг-понг, за да направи резултата 2:1 – между другото това беше първият му гол за сезона (45.+3).

Лаутаро Мартинес вкара два пъти – Интер позволи на Удинезе да се върне

Аржентинецът подчерта, че възелът се е пръкнал веднага след почивката с добре пласирания си удар в левия ъгъл, за да направи 3:1 (47′). Сега Интер управляваше инициативата и неколкократно показа проблясъци на футболен финес, като например забележителна комбинация с едно докосване, която Фратези не успя да оползотвори (65′). Малко след това Лаутаро Мартинес пропусна да вкара и четвърти гол (71′).

Малко по-малко от десет минути по-късно домакините, които през цялото второ полувреме нямаха сцени, заслужаващи да бъдат споменати, изведнъж отбелязаха изравнителен гол чрез Лука (83′). Въпреки че след това Удине усети възможност, нямаше повече забележителни действия в наказателното поле на съперника. За сметка на това Интер можеше да вземе окончателно решение чрез Корреа (90.+2).

Това обаче не се наложи, тъй като победата на гостите остана заслужена – 3:2. Следващата събота на Удинезе му предстои сблъсък с УС Лече (15:00 ч.), докато Интер първо приема Цървена звезда Белград в Шампионската лига във вторник (21:00 ч.), а след това в събота (20:45 ч.) гостува на ФК Торино, който започна изненадващо добре, в мач от горната част на таблицата.