петък, юли 5, 2024
HomeBasketballСилно първо полувреме: Байерн не дава шанс на Вюрцбург

Силно първо полувреме: Байерн не дава шанс на Вюрцбург

В първия кръг срещу Лудвигсбург Байерн загуби първия си домакински мач. Сега мюнхенският тим се справи по-добре, като спечели срещу Вюрцбург, без да бъде застрашен

Баскетболният отбор на ФК Байерн Мюнхен спечели с категорична преднина първия си полуфинален мач от плейофите срещу Вюрцбург Баскетс. Най-добрият отбор в основния кръг надделя с 91:76 (49:27) в сряда и нито веднъж не изостана в резултата. Вторият мач от най-добрата серия от пет мача също ще се проведе в Мюнхен в петък. Първият отбор, който запише три победи, ще се класира за финалната серия на BBL.

Вюрцбург изпитваше трудности срещу защитата на Мюнхен и вкара само една от първите си единадесет стрелби от игралното поле. В резултат на това Байерн дръпна с двуцифрена разлика след само седем минути (15:5), а домакините многократно използваха предимството си в размер. Мюнхенци контролираха играта и през второто полувреме, по-специално благодарение на Карсен Едуардс (15 точки) и Серж Ибака (18 точки), и на почивката дръпнаха с 49:27.

Гостите не се предадоха през второто полувреме, играха на равно с фаворитите и намалиха дефицита до единадесет точки в заключителния заклинателен период. В крайна сметка обаче Вюрцбург имаше твърде малко възможности да се противопостави на качеството и количеството на Байерн. Освен без лидера си Отис Ливингстън, който бе избран за най-полезен играч в основния кръг, те трябваше да се справят и без Юлиус Бьомер. Тази кратка ротация се усети

Bayern Munich – Würzburg Baskets 91:76 (49:27)

Най-добрият реализатор за Мюнхен: Ибака (18 точки), Едуардс (15), Гифи (12), Болмаро (11), Лучич (10)
Най-добри реализатори за Вюрцбург: Юграй (18 точки), Пери (17 точки), Уошингтън (13 точки), Уелп (10 точки)