Site icon Sports of the Day

Серията на Анчелоти от четвъртък се прекъсва: Реал се подхлъзва и на Гран Канария

Реал Мадрид изпусна точки и във второто си гостуване за новия сезон – и вече изостава от съперника Барселона. Белите дори бяха близо до загуба на Гран Канария

Най-добрият гостуващ отбор през миналия сезон (44 точки, 13/5/1) се препъна сериозно далеч от дома в началото на новия сезон в Ла Лига. Равенството 1:1 на Майорка в откриващия мач на лигата беше последвано от отрезвяващо равенство 1:1 на Гран Канария в четвъртък вечер. Лас Палмас заслужи точката със страстно представяне.

За Карло Анчелоти една серия приключи: никой друг треньор в топ първенствата на Европа не е успявал да постигне пет победи със 100-процентова успеваемост в четвъртък.

На „Естадио Гран Канария“ италианецът направи общо четири промени в сравнение с победата с 3:0 над Реал Валядолид: Васкес и Менди получиха ролята на опорни халфове, ветеранът Модрич започна в средата на терена, а Брахим Диас бе предпочетен в предната тройка на атаката.

Никой от този квартет обаче не успя да се представи убедително. През първото полувреме Реал беше особено уязвим в отбрана. Най-добрият пример за това беше в петата минута, когато Рюдигер, Чуамени и Едер Милитао не успяха да намерят своите единоборства – и Молейро направи 1:0 за аутсайдерите

МакБърни пропусна да вкара втори гол

Малко след това можеше да стане 2:0, но нападателят МакБърни застана до топката в петметровата зона (10-и). Първата наистина опасна атака на Реал беше свободен удар на Феде Валверде, който бившият страж на Барселона Цилесен изкара в корнер (25).

Най-добрият шанс в мача всъщност се падна на Рюдигер, който в пристъп на отчаяние опита късмета си от втора греда, принуждавайки Цилесен да спасява (38′).

След смяната Анчелоти привлече свежи лица в лицето на Родриго и Фран Гарсия. И Реал наистина показа различно лице. Действащите победители в Шампионската лига почти не създадоха чисти шансове. Вместо това Сандро имаше на крака 2:0, но пропусна от остър ъгъл (55′). При контраатаката Винисиус Жуниор стреля с глава над вратата (56′).

За щастие Реал изравни преди началото на последните 20 минути: Топката за съжаление се отби от ръката на Алекс Суарес и Винисиус Жуниор реализира последвалата дузпа с ледена прецизност (69′). Всеки, който очакваше „бланкос“ да тръгне в атака, остана разочарован

Витис шокира Реал само за кратко

Слабият Мбапе имаше най-добрия шанс след кратък самостоятелен пробив в наказателното поле, но пропусна вдясно (85′). Реал имаше дори късмет да не остане с нула точки: ефектният гол на Вити в десния ъгъл беше отменен заради засада (88′).

В крайна сметка това беше отрезвяващо равенство 1:1 за Реал, който вече има четири точки преднина пред съперника Барселона, който досега се държеше под ръководството на Ханси Флик. Още една причина да се съсредоточим върху втория домакински мач на Реал в неделя вечер срещу Реал Бетис. В същия ден (17:00 ч.) Лас Палмас гостува на Депортиво Алавес