сряда, октомври 16, 2024
HomeNBAСелтикс разбиват 76ers, Grizzlies-Bigs убеждават

Селтикс разбиват 76ers, Grizzlies-Bigs убеждават

Предсезонната подготовка в НБА продължава. В неделната вечер действащите шампиони от Бостън все още изглеждат мерило за всички неща. Също така: Мемфис и Сан Антонио измъкват минимални победи

Сан Антонио Спърс срещу Юта Джаз

Както често се случва в предсезонната подготовка, тази вечер не бяха използвани всички звезди – контузията на Стивън Къри от предишния ден може да е била поучителна. Сан Антонио беше без суперзвездата Виктор Уембаняма и Девин Васел, а Юта пътуваха без Лаури Марканен и Джордан Кларксън, наред с други.

Въпреки това мачът се оказа доста вълнуващ дори и без звездната сила. Двата отбора не си дадоха много зор през трите четвърти. В началото на четвъртия период гостите от Солт Лейк Сити водеха с малка разлика от три точки (88:91).

В последната четвърт обаче домакините поеха контрола върху играта. Водени от Райли Миникс (8 точки) и новобранеца Стефън Касъл (7 точки, 3/4 FG), тексасците обърнаха мача в своя полза в края. Най-добрият реализатор на „шпорите“ през четирите четвъртини беше Келдън Джонсън с 20 точки (9/13 FG). Новото попълнение Крис Пол отбеляза само три точки (1/7 FG), но направи осем стрелби с нула завъртания. Колин Секстън беше най-резултатният играч за Юта (24 точки, 8/16 FG).

Chicago Bulls срещу Memphis Grizzlies

Във втория мач за вечерта Мемфис Гризлис трябваше да се справят без звездата си Джа Морант. Пойнт гардът получи контузия на глезена в последния предсезонен мач и затова получи почивка. Домакините бяха и без Коби Уайт.

Първоначално изглеждаше, че Чикаго Булс ще започнат по-добре на собствен терен. Отборът от Ветровития град успя да натрупа малка преднина, особено през второто полувреме. До почивката на полувремето те имаха преднина от +14 точки. Значителна заслуга за това има Зак ЛаВайн. След смесена предсезонна подготовка в момента гардът се намира в силна форма в началото на сезона (28 точки, 9/12 FG, 6/6 3PT).

Третият период, от друга страна, принадлежеше изцяло на гостите от Мемфис. Особено големите играчи на Гризлитата направиха разликата. Избраният във втория кръг на тазгодишното първенство Джейлън Уелс поведе своя отбор с 24 точки (4/10 3PT) в актива си, а лотарийният избор Зак Едей добави още 15 точки (5/10 FG). Въпреки това японският новобранец и любимец на публиката Юки Кавамура (2 точки) отбеляза решителните точки за победата от линията за свободни удари.

Бостън Селтикс срещу Филаделфия 76ърс

Филаделфия 76ърс претърпя истинско унижение от страна на Бостън Селтикс. За разлика от гостите обаче, действащите шампиони почти излязоха в стартовия си състав за плейофите. Единствено Люк Корнет изпълняваше позицията на център вместо контузените Ал Хорфорд и Кристапс Порзингис.

Треньорът на Сиксърс Док Ривърс пък беше без голяма част от постоянния си състав, включително Джоел Ембийд, Пол Джордж, Тайрийз Макси и Кели Убре-младши. Селтикс вече имаха преднина от +22 точки след първия период. Когато квартетът Тейтъм, Браун, Уайт и Холидей бе пуснат да започне отново през второто полувреме, най-накрая стана наистина ясно.

В крайна сметка хората на Джо Мазула спечелиха и третия си предсезонен тест и все още са непобедени. Джейлън Браун (18 точки, 7/12 НЧ) поведе отбора си в статистиката. За Филаделфия избраният в първия кръг Джаред Маккейн се бореше с всички сили срещу поражението и отбеляза 20 точки (9/21 ФГ).