Светкавици, гръмотевици и упорита работа: Барселона на Флик победи ManCity на Гуардиола

В крайна сметка първият мач на ФК Барселона под ръководството на треньора Ханси Флик завърши с победа с дузпи. След това той беше „много доволен“

2:2 след 90 минути, 4:1 при изпълнение на дузпи – ФК Барселона в крайна сметка победи Манчестър Сити в контролен мач в Орландо, Флорида, който беше съпроводен от гръмотевици и светкавици. Мачът, който беше и първият мач на каталунците под ръководството на Ханси Флик, не стигна до продължения.

„Много съм доволен“, заяви бившият национален треньор след мача с английските шампиони, който започна с 80 минути закъснение заради метеорологичните условия. „Работихме усилено и преди всичко се защитавахме и атакувахме като отбор“.

Пред 63 000 зрители все пак липсваха многобройни звезди от двата състава. Голмайстори за Барселона бяха Пау Виктор (24) и Пабло Торе (45+2), а за Манчестър, трениран от бившия играч и треньор на „блаугранас“, се разписаха Нико О’Райли (39) и Джак Грийлиш (60).

Бойният дух е ключът към успеха – срещу Реал и Милан

„Всички играчи се бориха за своите съотборници и това е най-важният ключ към успеха“, заяви Флик, който бе представен официално миналата седмица. За германеца и новия му отбор това беше първият от трите тестови мача в рамките на турнето в САЩ – Класикото срещу Реал Мадрид на стадион „Метлайф“ в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси, в неделя (1.00 ч. българско време) и сблъсъкът с Милан в Балтимор в сряда (1.30 ч. българско време).

Ла Лига започва за каталунците във Валенсия на 17 август, а Висшата лига за Сити в Челси на следващия ден. Небесносините обаче ще играят финал за Суперкупата на Англия срещу градския съперник Ман Юнайтед (10 август).