Салах компенсира грешката на Конате: Ливърпул е новият лидер в лигата

След като Манчестър Сити направи само равенство по-рано следобед, ФК Ливърпул трябваше да спечели в долния край на таблицата в Уулвърхемптън, за да излезе начело в класирането. Червените направиха това, макар и с много малко.

Ливърпул, който започна с десет нови играчи в сравнение с победата над Уест Хем Юнайтед с 5:1 за Купата на лигата (само Диого Жота започна отново), дълго време изпитваше изключителни трудности в долния отбор на Уулвърхемптън и често закъсняваше с крачка срещу смелия отбор на „вълците“. От друга страна, отборът на Гари О’Нийл, който до момента беше взел само една точка, беше уверен на топката и разполагаше с много комбинации, но на домакините, които наскоро бяха загубили с 3:1 от Астън Вила, им липсваха шансове за гол.

Едва в 22-ата минута Матеус Куня навлезе от дясното крило и постави Алисон на изпитание. Едва след половин час червените поеха контрола върху играта и се опитаха да си проправят път пред вратата на Уондърърърс. Те успяха за първи път в 40-ата минута, когато Шобошлай не успя да преодолее Джонстън от близко разстояние. Малко по-късно обаче заклинанието бе нарушено: Диого Жота получи много пространство, пресече топката и намери Конате в центъра, чийто удар с глава влезе (45′).

След почивката „червените“ продължиха да доминират, но се отнесоха твърде небрежно към малкото си големи шансове. Салах не прие поканата на Лемина и с по-слабия си десен крак не уцели осиротялата врата (50′). За сметка на това Конате направи грешка в другия край, от която Вълците успяха да се възползват и да изравнят от нищото (56′).

Salah възстановява разликата

Този междинен резултат обаче нямаше да продължи дълго, тъй като малко по-малко от три минути по-късно Нелсон Семедо събори сънародника си Диого Жота в собственото си наказателно поле и съдията Антъни Тейлър нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка (59′). Салах, разбира се, не пропусна този шанс и в 61-ата минута възстанови разликата.

След това „червените“ имаха още няколко възможности да вкарат трети гол (Джоунс тества Джонстън в 79-ата минута), но в защита победата вече не беше застрашена. Нищо повече не последва от страна на Уондърърс, което означаваше, че Ливърпул скочи на върха във Висшата лига с петата си победа, възползвайки се от равенството на Ман Сити.

ЛФК продължава кампанията си в Шампионската лига в сряда срещу Болоня (21:00 ч.), а Уулвс приема Брентфорд следващата събота от 16:00 ч.