Салах вкарва гол и продължава напред: Ливърпул побеждава Челси с малко

Лидерът в английската лига Ливърпул трябваше да се бори срещу намиращия се в добра форма отбор на Челси, но в крайна сметка спечели с 2:1 благодарение на прекрасното изпълнение на Салах.

Треньорът на Ливърпул Арне Слот направи три промени в сравнение с победата с 1:0 в Кристъл Палас: Келехер замени контузения Алисон между постовете, а Робъртсън и Шобошлай също влязоха вместо Цимикас и Мак Алистър (и двамата на пейката). Треньорът на „сините“ Енцо Мареска също трябваше да направи три промени, като Фофана и Кукурела бяха отстранени след равенството 1:1 срещу Нотингам Форест. На тяхно място започнаха Адарабиойо и Джеймс, който се завърна в стартовата XI на Челси за първи път от ноември 2023 г. насам. Фернандес (скамейка) също получи почивка и бе заменен от Лавия

Салах дава преднина на Ливърпул – VAR признава дузпа

В началото зрителите първоначално видяха предпазливо надлъгване между двата отбора, като в началните етапи действията пред вратата бяха малко. Но точно когато гостите започнаха да поемат контрола върху играта, сините получиха шок: Колвил удари Джоунс в крака в наказателното поле и Салах реализира последвалия пряк свободен удар, за да поведе (29′).

След това играта набра скорост: Гакпо вкара малко след това, за да направи 2:0, но съдийско решение отмени гола (32′). В другия край Джаксън отново изведе „сините“ напред, но силният му удар попадна само в далечната греда (34′).

В продължението на първото полувреме имаше още един спорен инцидент: Джоунс беше освободен от Дарвин в наказателното поле и падна в единоборство със стража на Челси Санчес. Реферът Джон Брукс отново посочи бялата точка, но след като прегледа изображенията, съдията отмени дузпата (45,+2).

Бясни минути след почивката: Джоунс контрира Джаксън

Само няколко минути след почивката сините се върнаха в играта: Джаксън изравни (48′) след точен пас на Кайседо. Това обаче беше признато едва след преглед от VAR. Празненствата на „сините“ обаче не продължиха дълго, тъй като три минути по-късно Ливърпул отново излезе напред: Салах подгони Джоунс, който от близко разстояние промуши топката покрай Санчес (51′).

Въпреки това гостите все още не бяха победени, тъй като сините продължиха да се борят срещу поражението: особено Нето многократно представляваше заплаха след смяната си. Такъв беше случаят и в 74-ата минута, когато португалецът за малко не уцели вратата на Ливърпул (74′). В оставащите седем минути до края на мача резервата Ренато Вейга имаше още един шанс да се разпише с глава след свободен удар на Палмър, но жокерът насочи над вратата (90,+3).

Сините не успяха да създадат повече убедителни шансове в заключителните минути и така в крайна сметка остана само победата с 2:1, а Ливърпул защити първото място във Висшата лига. Червените се завръщат в игра следващата сряда, когато от 21:00 ч. се изправят срещу РБ Лайпциг в Шампионската лига. Челси приема Панатинайкос Атина в Конферентната лига в четвъртък (18:45 ч.).