Сабаленка набързо стига до полуфиналите на US Open

Беларускинята Арина Сабаленка достигна до полуфиналите на US Open за четвърти пореден път. Както и в миналогодишния финал, тя се изправя срещу американка. Сабаленка отправя предложение към публиката

Миналогодишната финалистка Арина Сабаленка от Беларус отново е на път да стигне до финала на US Open. Във впечатляващ стил световната номер две спечели четвъртфинала си срещу намиращата се във форма олимпийска шампионка Чжън Цинвен от Китай с 6:1, 6:2 само за 73 минути. Сега Сабаленка ще се изправи на полуфинала срещу американката Ема Наваро, която победи Паула Бадоса от Испания в два сета.

„Напитките са на мен и ще ме подкрепите в следващия мач“, пошегува се Сабаленка, визирайки предстоящия сблъсък с американската тенисистка. „Ще бъде страхотен мач, наистина го очаквам с нетърпение“. Това ще бъде четвъртият ѝ пореден полуфинал на US Open.

Двукратната победителка на Откритото първенство на Австралия загуби миналогодишния финал на турнира от Големия шлем в Ню Йорк от любимката на американската публика Коко Гоф. Не може да има друг двубой на финала. Защитаващата титлата си шампионка вече е елиминирана: Заради поражение срещу Наваро.