понеделник, септември 16, 2024
HomeTennisСабаленка набързо стига до полуфиналите на US Open

Сабаленка набързо стига до полуфиналите на US Open

Беларускинята Арина Сабаленка достигна до полуфиналите на US Open за четвърти пореден път. Както и в миналогодишния финал, тя се изправя срещу американка. Сабаленка отправя предложение към публиката

Миналогодишната финалистка Арина Сабаленка от Беларус отново е на път да стигне до финала на US Open. Във впечатляващ стил световната номер две спечели четвъртфинала си срещу намиращата се във форма олимпийска шампионка Чжън Цинвен от Китай с 6:1, 6:2 само за 73 минути. Сега Сабаленка ще се изправи на полуфинала срещу американката Ема Наваро, която победи Паула Бадоса от Испания в два сета.

„Напитките са на мен и ще ме подкрепите в следващия мач“, пошегува се Сабаленка, визирайки предстоящия сблъсък с американската тенисистка. „Ще бъде страхотен мач, наистина го очаквам с нетърпение“. Това ще бъде четвъртият ѝ пореден полуфинал на US Open.

Двукратната победителка на Откритото първенство на Австралия загуби миналогодишния финал на турнира от Големия шлем в Ню Йорк от любимката на американската публика Коко Гоф. Не може да има друг двубой на финала. Защитаващата титлата си шампионка вече е елиминирана: Заради поражение срещу Наваро.