четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballРеус асистира за победата в дербито на Лос Анджелис - голът на...

Реус асистира за победата в дербито на Лос Анджелис – голът на Теухерт не е достатъчен за Сейнт Луис

Марко Ройс даде решителен обрат на вълнуващия градски двубой в Лос Анджелис в заключителните етапи. Седрик Тейхерт и Хани Мухтар се разписаха в мача от МЛС

Бившият играч на Франкфурт Деян Йовелич беше едно от главните действащи лица във вълнуващия „Ел Трафико“ в калифорнийския мегаполис Лос Анджелис – а Марко Ройс също изигра роля за победата на LA Galaxy над LAFC с 4:2.

За гостите нещата първоначално изглеждаха ослепителни. Матеуш Богуш (4-ти) и Денис Буанга след асистенция на Тимъти Тилман (15-ти) дадоха на LAFC преднина от 2:0 в началния четвърт час. Домакините започнаха своя обрат от 53-ата минута нататък. Йовелич (53-ата, 67-ата) и Едвин Серило (55-ата) обърнаха резултата в рамките на дванадесет минути. И когато в 79-ата минута на Люис О’Брайън бе показан червен картон за ФК, чийто треньор е Стивън Черундоло, съперниците се възползваха от численото си превъзходство, за да отбележат решителния гол. Реус подгони пред наказателното поле бившия професионалист от Барселона Рики Пуиг, който с удар в десния ъгъл вкара десетия си гол за сезона и направи резултата 4:2 (86′).

„Гордея се с момчетата, защото получиха удар в лицето в началото, но след това се бориха добре“, заяви треньорът на Galaxy Грег Вани. За първи път Галакси спечели дербито след три поредни поражения срещу LAFC. Реус & Ко водят в таблицата на Западната конференция с 55 точки пред вторите си градски съперници (47).

Мълниеносният гол на Теухърт не е достатъчен за Сейнт Луис

Сити СК на Ст. луис (28) са предпоследни след домакинска загуба с 3:1 срещу Минесота Юнайтед и въпреки откриващия гол на Седрик Теухерт в 4-ата минута. Бившият играч на Аугсбург Келвин Йебоа реши мача от дузпа в заключителните етапи.

В същото време Нешвил СК са предпоследни на Изток, където Интер Маями (62 точки) продължава да води след блестящото завръщане на Лионел Меси. В крайна сметка клубът от Тенеси спечели с 2:0 в Атланта. Бившият MVP на МЛС Хани Мухтар от Берлин вкара гола за 2:0.

Треньорът Сандро Шварц и Ню Йорк Ред Булс загубиха с 2:1 от Чикаго Файър и остават на четвърто място в Източната конференция.