Резервите на Реал са много достойни за уважение: феновете на Гранада аплодират солото на Брахим Диас

Реал Мадрид заслужено спечели гостуването си на изпадналия Гранада с 4:0. На вече коронованите шампиони на Испания им трябваше малко време, за да се раздвижат, преди да избухне най-вече Брахим Диас

Представянето на двата финалиста в Шампионската лига не можеше да бъде по-различно: Реал Мадрид (2:1 срещу Байерн) и BVB (1:0 в Париж) имаха паралелна дата за задължителните си мачове в лигата – Дортмунд падна с 3:0 в Майнц, докато испанските шампиони надвиха Гранада с 4:0 след дузпи.

Белите, които направиха десет промени в защитата си и също така нямаха Куртоа на вратата, а разчитаха само на Рюдигер, взеха нещата в Андалусия много бавно през първото полувреме. В резултат на това отпадналите от елита имаха първия шанс в мача – но рожденикът Куртоа насочи удара на Бруно Мендес с глава над напречната греда (20′).

Специален дебют за Фран Гарсия

Разочароващото първо полувреме за Реал вече беше към своя край, когато „бланкос“ нанесоха удар от абсолютно нищото: след центриране от Брахим Диас повишеният Фран Гарсия вкара първия си състезателен гол за професионалистите на Реал, включително и с целувка по гребена (38′).

Гранада вече мислеше за почивката, когато Фран Гарсия – изпратен от Брахим Диас – се подготви перфектно за Арда Гюлер. Попадението за 2:0 бе третият гол на младия турчин в Ла Лига в осмото му участие (45,+2).

Всеки, който очакваше Гранада да се върне в мача след почивката, се оказа в грешка. Особено Брахим Диас беше наистина готов за игра и прекрасният техничар последва финалния и предпоследния пропуск с бранител след почивката: След като за 3:0 – самостоятелен пробив от халфовата линия през половината терен – дори някои от феновете на Гранада аплодираха (49′), за 4:0 се разписа Модрич (58′).

Байерн тероризира Йоселу умело – но неуспешно

Същият Модрич беше аплодиран от целия стадион, когато беше заменен – с оглед на вероятното му напускане на Испания (70′). Малко преди това Жозелу имаше 5:0 на крака, но се провали умело със задна ножица (66′). Това не беше денят на шокиращия Байерн, който пропусна няколко шанса

В последния четвърт час – сега се включи и Кроос – Реал превключи на няколко скорости и се справи с преднината с апломб. Вече с 90 точки, те ще се завърнат в игра във вторник, когато Депортиво Алавес ще гостува на „Бернабеу“.