събота, септември 21, 2024
HomeFootballРеал Мадрид се изправя срещу Реал Мадрид на финала на Междуконтиненталната купа

Реал Мадрид се изправя срещу Реал Мадрид на финала на Междуконтиненталната купа

Този летен сезон Световната клубна купа ще се проведе за първи път в нов формат като голям турнир. Но Междуконтиненталната купа на ФИФА също ще бъде запазена. Все още обаче не е ясно кои ще бъдат съперниците на Реал на финала

На 18 декември в Доха, Катар, ще бъде коронясан първият победител в новия турнир за Междуконтиненталната купа на ФИФА. Две години след финала на Световното първенство по футбол през 2022 г. победителят в Шампионската лига Реал Мадрид ще се бори за трофея във финала.

Кой ще бъде съперникът на Реал, ще се реши в предварителен турнир с елиминации. Един срещу друг ще се изправят континенталните шампиони от Азия, Океания, Африка и Северна и Южна Америка. Първият от тези мачове ще се изиграе тази неделя, както бе обявено от ФИФА. Ал-Аин ще се изправи срещу Окланд Сити

През последните години победителят в Шампионската лига по традиция трябваше да се състезава на полуфиналите на Световното клубно първенство, но този формат ще бъде заменен от още по-голям турнир с 32 отбора от 2025 г. Първото издание на тази нова Световна клубна купа ще се проведе в САЩ през следващото лято.