понеделник, септември 16, 2024
HomeLa LigaРазочарование в началото на сезона в лигата: Реал само равен в Майорка

Разочарование в началото на сезона в лигата: Реал само равен в Майорка

Реал Мадрид не успя да даде добър старт на новия сезон в Ла Лига. Кралският звезден ансамбъл само завърши наравно 1:1 в Майорка

Четири дни след като триумфира в Суперкупата на УЕФА, Реал Мадрид се изправи пред откриващия си сезон в Ла Лига. Играчите на Карло Анчелоти, които не направиха промени в стартовата XI, пътуваха до ваканционния остров Майорка в първия ден от мача, където лятното попълнение Мбапе направи своя дебют в лигата.

RCD започна по-добре мача и не позволи на Реал да получи топката в началните минути. Първоначалната им доминация обаче доведе само до един опасен удар на Самуел Коста, който Куртоа отклони над напречната греда (6′). Едва след това Реал започна да се съвзема, но „белите“ поведоха с първия си удар към вратата – Родриго отправи мечтан удар в десния ъгъл (13′).

От този момент нататък това бяха само 15-кратните победители в Шампионската лига, които комбинираха около наказателното поле с примамлива лекота. Родриго (19-и), Рюдигер (22-и) и Мбапе (25-и) имаха още шансове, но до почивката втори гол не трябваше да падне. В същото време най-добрият шанс за Майорка се откри пред Мурики, който почти се възползва от грешка на Куртоа (43′).

Muriqi хвана Реал след почивката

Както и през първото полувреме, Майорка беше тази, която излезе на почивката в по-добра форма. И този път RCD знаеше как да се възползва от това: След корнер, изпълнен от Родригес, Мурики с глава вкара изравнителния гол (53′). В този момент то беше напълно заслужено, тъй като на Реал му трябваше много време, за да се върне в редиците си – до 63-ата минута и опасния удар на Мбапе. Осем минути по-късно отново французинът не успя да преодолее Грейф.

Сега Реал отново се вложи повече в търсене на откриващ гол, но Майорка винаги се съпротивляваше силно и водеше топката също толкова благоприятно. В резултат на това в заключителната фаза почти нямаше опасност пред вратата на Грайф, който трябваше да спасява само един далечен опит на резервата Модрич (82′).

Фронтален фаул от страна на Менди

На другия край RCD дори имаше още два шанса за щастлив удар, но и Морланес (88′), и Санчес (90′) стреляха твърде прибързано. Разочарованието на Реал нарастваше с напредването на мача и малко преди края на Менди беше показан директен червен картон за ритане на Мурики отзад (90.+7). Това беше краят на един неуспешен старт на сезон 2024/25 в Ла Лига от гледна точка на „белите“. Междувременно Майорка повече от заслужаваше своята точка.

Реал е домакин на повишения Валядолид на „Сантяго Бернабеу“ следващия ден (неделя, 17:00 ч.). Майорка гостува на Осасуна в събота (17:00 ч.)