Първият мач отива в Кемниц: Niners печелят срещу Алба Берлин за първи път през този сезон

Играчите на старши треньора Родриго Пасторе стартират перфектно в полуфинала на плейофите. Саксонците печелят с 95:82 при гостуването си благодарение на силната си защита

Баскетболният отбор на „Нинерс Кемниц“ победи „Алба Берлин“ за първи път през този сезон. Саксонците запазиха
първия плейофен полуфинален мач в най-добрата серия от пет мача срещу Албатрос с 95:82 (44:32) във вторник. .
Най-голям дял за успеха имаха Албания и Албания. Кевин Йебо (23), Каза Каями-Кийн (16), Джеф Гарет, Йонас Рихтер (по 13) и Усман Крубали (10)

Стърлинг Браун (24), Йоханес Тийман (23) и Мартин Хермансон (10) отбелязаха най-много точки за домакините. През редовния сезон на Бундеслигата „деветките“ бяха загубили срещите срещу Берлин с 90:101 и 79:84.

Втората четвърт обръща мача

Гостите поеха инициативата в средата на втората четвърт. Със серия от 16:2 играчите на старши треньора Родриго Пасторе превърнаха изоставането от 28:30 (16-та минута) в преднина от 44:32 до почивката, която Хемниц увеличи до 66:50 до 27-та минута. Домакините не се доближиха повече от 73:79 в 37-ата минута. Нисичките впечатлиха със силната си защита и така имаха въздушно превъзходство под кошовете. Гостите натрупаха 39 борби, докато берлинчани се справиха само с 29