вторник, септември 17, 2024
HomeFootballПулишич дразни Барселона, но Левандовски отвръща на удара два пъти

Пулишич дразни Барселона, но Левандовски отвръща на удара два пъти

Hansi Флик остава непобеден с екипа на Барселона след 90 минути. Каталунците преодоляха изоставане от 2:0 срещу Милан в Балтимор – и след това загубиха в „шоу-спирала“

Под ръководството на новия си треньор Ханси Флик ФК Барселона остава труден за побеждаване: след подготвителните победи срещу Манчестър Сити (4:1 на дузпи) и Реал Мадрид (2:1) каталунците поискаха всичко от много по-изявения Милан и в сряда вечер.

Пред 51 337 зрители на стадион M&T Bank в Балтимор (Мериленд) обаче италианците започнаха много по-добре. Защото бившият играч на Дортмунд Пулишич се отличи в своя „домакински мач“: Само след десет минути американският национал подгони бившия играч на Франкфурт Йович с изключителен и добре организиран пас, а малко по-късно залъга германския страж Тер Стеген с удар с левия крак от остър ъгъл след подаване на Рафаел Леао (15-та минута).

Барселона беше предизвикана – и сега се справи. След бърз пробив напред Левандовски подаде на Рафиня отляво, но 19-годишният вратар Ториани имаше страхотен ден (18). След това обаче Рафиня след огромен рикошет намери голмайстора Левандовски, който наказа Тиав, който се поколеба в борбата, с удар с десния крак в долния десен ъгъл – точно 1:2 (22′).

На този етап вертикалната игра на Барселона създаваше изключителни проблеми на Милан, но Ториани отново спаси от Рафиня (24′). Малко след това стражът на Милан изчисти от голлинията удар на Левандовски отблизо (29). Барселона празнуваше в продължението на първото полувреме, но брилянтната задна ножица на Левандовски към Пау Виктор не беше призната за офсайд

Flick: „Изиграхме страхотно второ полувреме „

След почивката каталунците продължиха да спорят – и изравниха с тази комбинация: Пау Виктор, героят от последното Класико, нахлу в наказателното поле отдясно и подаде перфектно за Левандовски, който трябваше само да опази левия си крак (58′).

В крайна сметка след редовните 90 минути мачът стигна до дузпи, в които няколко професионалисти изпуснаха нервите си, но Ториани отказа 20-годишния Файе от решаващия опит.

„Изиграхме страхотно второ полувреме“, похвали се Флик неведнъж по време на последвалата пресконференция. Левандовски получи специални похвали от бившия треньор на Байерн: „Той заслужаваше и двата гола, защото се трудеше много за тях.“ Като цяло бившият национален треньор харесва това, което отборът му показва по време на турнето в САЩ. „Разполагаме с 16-годишни играчи, които играят изключително добре“, каза Флик. „Има играчи, които наистина са се подобрили много през последните няколко дни.“