събота, юли 6, 2024
HomeTennisПрофесионалният тенисист Кьопфер се кълне и печели в Щутгарт

Професионалният тенисист Кьопфер се кълне и печели в Щутгарт

От глинените кортове в Париж тази седмица тенисистите преминават на трева. Започва подготовката за Уимбълдън. Доминик Кьопфер се хвърля в ожесточена – и успешна – борба на старта в Щутгарт

В един вълнуващ мач от първия кръг играчът за купа „Дейвис“ Доминик Кьопфер се пребори за място в 16-ия кръг на турнира по тенис в Щутгарт. На старта на сезона на тревни кортове 30-годишният състезател от Шварцвалд победи по-високопоставения китаец Джан Жижен с 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (8:6). Кьопфер имаше два мачбола срещу него в тайбрека на третия сет и малко късмет в края.

Първоначално Кепфер започна по-добре и беше с един пробив напред в първия сет. След това световният номер 44 от Китай се подобри. От друга страна, Кепфер загуби два пъти последователно сервис гейма си и звучно се мръщеше. Когато това вече изглеждаше като разочарование за него, Кьопфер се пребори

Успешен старт на подготовката за Уимбълдън

Левичарят вече не беше толкова раздразнен и след обрат в решаващия сет след 2:36 часа постигна перфектен напредък. „Като джудже тук, в тура, не е толкова лесно да прокараш сервис“, каза високият 1,80 м тенисист. Той е много емоционален играч. „Тук, вкъщи, се опитваш да извлечеш нещо допълнително“, обясни 30-годишният играч, чието семейство наблюдаваше турнира на трибуните.

Във всеки случай първият мач на трева никога не е лесен. „Става дума за една или две точки в двата тайбрека. Там той малко се изнерви“, каза Кьопфер, коментирайки факта, че съперникът му е сервирал двойна грешка при мачбол.

Яник Ханфман се справи с първата си задача много по-бързо. Мъжът от Карлсруе се нуждаеше само от 62 минути, за да победи носителя на „уайлд кард“ от Дуисбург Анри Скуайър с 6:3, 6:3. Сега той е изправен пред трудно предизвикателство срещу миналогодишния американски победител Франсис Тиафо.

Турнир преди отказването на германския номер едно

Събитието в Щутгарт с награден фонд 812 235 евро отново е подготвителен турнир за тазгодишния класически турнир от Големия шлем на тревни кортове в Англия (1-14 юли). Финалистът от Откритото първенство на Франция Александър Зверев е най-високопоставеният играч в схемата на турнира. Германският номер едно обаче най-вероятно ще започне на трева едва през следващата седмица в Хале, Вестфалия.

След като загуби финала срещу испанеца Карлос Алкарас в Париж, Зверев заяви: „Шансовете ми да играя в Щутгарт са също толкова големи, колкото и шансовете ми да изляза и да спечеля финала.“

След преминаването на пресявките откриващият мач за поставения под номер едно бе насрочен за четвъртък. Миналогодишният финалист от Щутгарт Ян-Ленард Щруф ще бъде в действие във вторник (не преди 16,30 ч.) срещу италианеца Флавио Кобули.