При дебюта на Груда: Брайтън на Хюрцелер обръща с 0:2 срещу Тотнъм

След пет поредни победи Тотнъм Хотспър пътува до Брайтън & Хоув Албиън в неделя вечер – и не успя да задържи преднината си от 2:0. Чайките на Фабиан Хюрцелер се включиха в мача след почивката и се зарадваха и на дебюта на подписалия през лятото Груда

Преди мача в неделя Паскал Грос беше официално освободен от Брайтън & Хоув Албиън. Германецът премина в BVB през лятото, след като прекара седем години в Чайките.

Треньорът на Брайтън Фабиан Хюрцелер направи две промени след поражението с 4:2 от Челси: Велтман започна в лявата част на защитата на мястото на Естуинан. Вифър също бе заменен от Минтех в средата на терена

Треньорът на „шпорите“ Анже Почекоглу направи редица промени за победата с 2:1 в Будапеща в Лига Европа. Той обърна тази ротация преди мача с Брайтън, като изпрати същата стартова XI, както при победата с 3:0 над Манчестър Юнайтед.

Мачът започна бързо: гостите имаха първия си голям шанс само след 20 секунди, но Вернер изигра твърде небрежно напречния пас към Джонсън. Това беше началото на една вълнуваща начална фаза за „шпорите“. Кулушевски и Мадисън пропуснаха нови добри възможности преди 10-ата минута. В 23-ата минута предполагаемото попадение на Мадисън за 1:0 беше отменено заради засада

Две напълно различни полувремена на мача

Но малко след това всичко беше наред: Джонсън вкара заслужено за 1:0 (23′) след точен пас от Соланке. Уелбек можеше да изравни резултата в 32-ата минута след подаване на подскок от Митома, но нападателят се размина с топката.

Само пет минути по-късно резултатът беше 2:0 в полза на „шпорите“: Вернер разигра Мадисън на границата на наказателното поле след бърза контраатака. Изстрелът му беше твърде лош, но Вербрюген пропусна (37′). Преди почивката Джонсън можеше да увеличи още повече преднината си, но стреля малко над вратата. Гостите излязоха на полувремето със заслужена преднина от 2:0

Второто полувреме започна отлично за домакините. След центриране от Митома Минтех отбеляза изравнителното попадение само след 48 минути. След това темпото естествено беше в полза на „чайките“: Викарио трябваше да спасява на два пъти вратата на „шпорите“ в 56-ата и 57-ата минута. След това в 58-ата минута Рутер изравни за 2:2 след пас на Митома

А в 66-ата минута Чайките обърнаха напълно мача. Рутър направи силен пробив по дясното крило и точно преди основната линия подаде към Уелбек, който от близко разстояние се разписа с глава. След този гол стадионът избухна. В рамките на 21 минути домакините обърнаха мача

Постекоглу не можеше да повярва

След това Брайтън естествено бяха по-съсредоточени върху безопасността. Тотнъм се върна в играта малко по-добре. С изключение на един добър завършек на Удоджи в 84-ата минута обаче гостите вече не бяха опасни. В 87-ата минута имаше нещо приятно от германска гледна точка: бившият играч на Майнцер Груда отбеляза своя дебют във Висшата лига. А Груда дори получи топката още веднъж в наказателното поле, но не успя да завърши. Брайтън спечели с 3:2 след едно лудо второ полувреме.

Беше донякъде щастливо след силното първо полувреме на „шпорите“, но, разбира се, е морален стимул. Играчите на Тотнъм не знаеха какво се случва с тях през дълги периоди от второто полувреме. Треньорът Постекоглу не можеше да спре да клати глава.

С победата Брайтън скочи на шесто място във Висшата лига. След международната пауза отборът на Фабиан Хюрцелер продължава кампанията си срещу Нюкасъл. Тотнъм е на девето място след седмия мач и играе с Уест Хем след почивката.