понеделник, юли 8, 2024
HomeFootballПреобърнат свят в Маями: серия от десет мача прекъсната въпреки гола на...

Преобърнат свят в Маями: серия от десет мача прекъсната въпреки гола на Меси

За първи път през този сезон в МЛС Интер Маями загуби мач, в който игра суперзвездата Меси. Поражението с 3:1 от Атланта Юнайтед преобърна напълно очакванията на феновете

Маями не беше губил в МЛС от опустошителното поражение с 4:0 от Ню Йорк Ред Булс на треньора Сандро Шварц на 23 март.

В четвъртък вечерта обаче серията от десет мача беше прекъсната: отборът на треньора Херардо Мартино изненадващо загуби с 3:1 у дома от Атланта Юнайтед, но Меси & Co. остават на върха в Източната конференция, тъй като вторият в класирането Синсинати загуби с 2:0 от Нешвил (и двата гола бяха подготвени от бившия халф Мухтар).

Но от четвъртък насам суперзвездата на Маями знае и какво е чувството да загубиш през този сезон в МЛС. Шампионите на МЛС за 2018 г. отпразнуваха последната си победа в лигата на 31 март – преди почти два месеца – (победа с 3:0 срещу Чикаго), а впоследствие Атланта измина девет мача без отбелязани три точки (0/5/4).

Треньорът на Маями Мартино видя „по-голяма воля“ в своя съперник. „Но това не е мач, в който трябва да анализирам какво се обърка, защото беше от всичко по малко“, уточни аржентинецът: „Условията бяха благоприятни, много повече за нас, отколкото за тях. Но както казахме вчера, позицията им в таблицата е измамна и те го показаха днес.“

Само два отбора имат по-малко точки от Атланта

В Източната конференция само два отбора имат по-малко точки от Атланта (16). Въпреки това Юнайтед започна много мотивирано срещу Маями и поведе малко преди почивката с ефектен далечен удар на Лобжанидзе в левия ъгъл – Бускетс не успя да удържи (44′).

След почивката Маями показаха, че не са си взели поука от това, че не маркираха достатъчно внимателно 29-годишния грузинец: Лобжанидзе навлезе отдясно пред наказателното поле и прати топката с левия крак в долния ляв ъгъл (59).

След това гостите се оттеглиха далеч назад в собствената си половина – и веднага получиха своето наказание: Маями циркулираше топката като хандбал, Бускетс подаде на Меси, който завърши перфектно от втора линия с удар с левия крак в долния десен ъгъл (62′). Това беше единадесетият гол на аржентинеца за сезона в МЛС, с което той се изравни със съотборника си Суарес.

Но сега Бюрки чака Меси

Маями опита всичко, но Атланта беше по-ефективният отбор и се възползва от поредната си атака, за да направи резултата 3:1 – в края на една комбинация Тиаре насочи топката в десния ъгъл с директен удар (73′).

В неделя (13:30 ч.) Меси & Co. приемат Сейнт Луис Сити СК, водени от бившия страж на BVB Бюрки, които наскоро претърпяха три поредни поражения. Атланта е домакин на ФК Шарлот в неделя вечер (22.45 ч.)