понеделник, юли 1, 2024
HomeFootballПотвърден е помощник треньор: Меси аут срещу Перу

Потвърден е помощник треньор: Меси аут срещу Перу

След контузията си в мача срещу Чили Лионел Меси ще пропусне последния мач от групата на Копа Америка срещу Перу

Аржентина ще бъде без суперзвездата Лионел Меси за последния си мач от групата на Копа Америка срещу Перу (неделя, 30 юни, 14:00 ч. централноевропейско време). Играчът на Интер Маями получи контузия в бедрото при победата срещу Чили (0:1) в сряда. След последния съдийски сигнал многократният световен футболист вече бе споделил пред репортерите за проблеми в горната част на десния си крак. „Не беше толкова отпуснато, колкото трябваше да бъде“, каза Меси и добави: „Но успях да завърша мача. Ще видим какво ще се случи по-нататък.“

След като 37-годишният футболист не можа да тренира в четвъртък, се очаква атакуващият играч да се завърне в тренировките поне в петък. Въпреки това помощник-треньорът на аржентинците Валтер Самуел – който отговаряше основно за отбора срещу Перу в отсъствието на отстранения Лионел Скалони – потвърди отсъствието на нападателя: „Той няма да участва в следващия мач. Ще гледаме от ден на ден и ще видим как ще се възстанови.“

Благодарение на двете си победи от два мача Аржентина вече се класира за четвъртфиналите на Копа Америка. Въпреки това, за разлика от Европейското първенство, головата разлика е първият решаващ фактор в случай на равенство на Копа, така че албиселесте вече не са победители в групата. Въпреки това една точка е достатъчна срещу Перу