Site icon Sports of the Day

Подаръците на Монца правят Наполи лидер в лигата

След разгрома с 3:0 в откриващия мач на Серия А ССК Наполи наскоро се стабилизира – и сега се поздравява с успех. Победата с 2:0 срещу намиращия се в подножието на класирането Монца в шестия ден на мача изкачи южноиталианците на 1-во място

Въпреки че сезонът започна трудно за новия треньор на Наполи Антонио Конте, традиционният южноиталиански клуб бързо намери себе си и постигна четири победи в пет състезателни мача, като допусна общо само един гол. Съвсем наскоро, например, победа с 5:0 за купата и равенство 0:0 срещу рекордния шампион Ювентус, който все още е без гол.

Беше ясно, че Конте иска поредния успех от своите подопечни в сблъсъка с отбора от долната част на таблицата Монца

Партенопеите не блестяха с остроумие и завършващ огън, а по-скоро подходиха към задачата по приземен начин. Защитата, предвождана от капитана ди Лоренцо и централните защитници Рахмани и Буонджорно, на практика не позволи нищо да се обърка през цялото времетраене на мача, докато в предни позиции внимаваше за грешки.

Kvaratskhelia потвърждава силната си форма

И имаше грешки или по-скоро подаръци от страна на гостите от Ломбардия. Започвайки от 22-ата минута: на Политано, който проникна отдясно, беше предоставена цялата пътека навътре, включително неволно единоборство с противник, така че техничарят трябваше само да засече в далечния ъгъл от остър ъгъл за 1:0

В 33-ата минута след това отборът на Монца сервира на неаполитанците решителното 2:0, от което треньорът на AC Алесандро Неста, самият той някога защитник от световна класа и носител на Световната купа през 2006 г., не беше доволен. Какво се беше случило този път? След катастрофален начален пас от страна на стража на AC Турати, Замбо Ангиса грабна топката, пусна я за Политано, който с прехвърлящ удар намери непокрития Мактоминей. Въпреки че ударът му беше блокиран, той отиде право в краката на ледения Кварацхелия. Грузинецът, който беше и лицето на упадъка на клуба през миналия сезон, вкара третия си гол в шестия си мач в лигата – още един знак, че нещата в Неапол под ръководството на Конте може отново да тръгнат нагоре.

Засега, тъй като домакините се справиха с 2:0 с апломб, а Лукаку (53′) и жокерът Давид Нерес (90′) пропуснаха добри възможности да направят 3:0, ССК дори се изкачи на първо място в таблицата на Серия А непосредствено пред преследвачите, състоящи се от Ювентус и двата милански клуба. Монца остана на дъното на таблицата със скромните три точки