понеделник, септември 16, 2024
HomeLigue 1Пас без поглед и гол от воле: Баркола и компания очароват феновете...

Пас без поглед и гол от воле: Баркола и компания очароват феновете на ПСЖ

Mbappé? Феновете на ПСЖ вероятно са забравили това име, поне по време на първия домакински мач. Защото и без напускащия нападател парижани омагьосаха своите фенове при победата си с 6:0 над Монпелие. Особено Баркола беше радост да се гледа

В първия мач след ерата на Мбапе Луис Енрике първоначално също се беше лишил от своя конгениален партньор: Баркола и Дембеле първо трябваше да гледат в Хавър (4:1), а след това да се превърнат в решаващи фактори в заключителните етапи с головете си съответно за 2:1 и 3:1. Заявката на дуото беше успешна, което означаваше, че и двамата започнаха в първия си домакински мач за сезона.

А Баркола веднага подхвана това, което спря преди седем дни. Докато в Хавър 21-годишният футболист бе вкарал четири минути преди края, този път той се разписа след четири минути. Той остави съперника си Чато да стои и вкара с помощта на вътрешната страна на левия стълб. Парижани едва не вкараха на два пъти: Жоао Невеш, когото Луис Енрике бе включил и в стартовата XI заедно с Маркиньос и Нуно Мендеш, насочи над гредата ъглов удар на Дембеле (7-и).

След това ПСЖ се поуспокои малко, но без да губи контрол. Но Баркола не искаше да има нищо общо със спокойствието тази вечер, краката му очевидно го сърбяха. Лявото крило показа огромен ентусиазъм за игра и многократно създаде възможности. Той подаде на Асенсио да направи 2:0 (24′), след като Жоао Невеш го беше подготвил с прекрасно докосване (това беше четвъртата асистенция на шестия във втория му мач – никое ново попълнение не е имало толкова много след два мача в Лига 1), а след това на два пъти пропусна да се разпише (26′, 27′).

Тъй като Донарума отмени единствения шанс на Монпелие – Нардин изпробва вратаря с глава от корнер (29) – отборите се оттеглиха на почивката с 2:0.

Заир-Емери заблуждава Куяте пред вратата

Този резултат не се задържа дълго, защото домакините се забавляваха много. Един от примерите: пасът без поглед на Асенсио преди 3:0, който испанецът разигра към Дембеле, който подгони Баркола (53′).

Домакините увеличиха преднината си също толкова зрелищно. Хакими направи така, че голът от воле да изглежда лесен (58′), а Заир-Емери тунингова Куяте, преди да вкара (60′).

Малко след като направи резултата 5:0, Луис Енрике извади от терена своето атакуващо трио (Дембеле, Асенсио и Баркола) (62′). Това имаше забележим ефект върху играта, което означаваше, че темпото на шансовете вече не беше толкова високо. В крайна сметка Лий вкара последния гол със сух удар от дистанция и шести гол на ПСЖ за вечерта (82′).

Следващата среща за парижани, които вече са вкарали десет гола в два мача в лигата, е Лил следващата седмица в неделя (20:45 ч.). Ден по-рано МШК е домакин на Нант (19:00 ч.).