четвъртък, септември 19, 2024
HomeMotorsportsОценката на Bagnaia на полувремето: това е оценката, която той би си...

Оценката на Bagnaia на полувремето: това е оценката, която той би си поставил

След десет уикенда в MotoGP Франческо Баня е само на три точки от върха на класирането – как оценява себе си и къде оставя най-много точки

Градската награда на Австрия в Шпилберг следващия уикенд официално обявява началото на втората половина на сезон 2024 в MotoGP. За десетте уикенда все още могат да се спечелят максимум 370 точки. Махалото на световния шампионат вече се завъртя няколко пъти напред-назад между Франческо Баня и Хорхе Мартин

След двете си втори места на Силвърстоун Мартин в момента е само на три точки пред Баняя, който катастрофира във финалния спринт и завърши трети в основното състезание, докато неговият съотборник Енеа Бастианини спечели два пъти.

Запитан за сезона си и как би го оценил по скалата от 1 до 10, Баняа отговори: „Девет, защото имах няколко грешки, например инцидента в Портимао с Марк. В Барселона (в спринта) катастрофирах, докато водех.“

„Това беше най-лошата грешка, защото имах девет десети от секундата преднина, а това беше в последната обиколка. Ето защо не мога да си дам десетка“, обясни световният шампион.

Банята не успя да потвърди инерцията от последните състезания преди лятната пауза на Силвърстоун. Въпреки това италианецът подчертава: „Чувствам се добре, работя фантастично с моя екип. Спечелихме шест състезания, пет в последните шест Гран при (преди лятната пауза)“.

„Така че съм много щастлив, защото се намираме в добра ситуация. Но в Австрия започваме отново от нулата, защото само няколко точки ни делят, а световният шампионат е все още много дълъг“, каза двукратният шампион в MotoGP.

„Така че не е време да мислим за нещо като повратна точка или шампионат“. За Баня всичко е свързано с подобряването на рекорда му в спринта. Докато съперникът за титлата Мартин е спечелил 86 точки в съкратените състезания досега, Баняя е успял да спечели общо само 45.