Отмяна на забраната за три мача за Бруно Фернандес

Засегнатият от кризата Манчестър Юнайтед все пак може да разчита на капитана Бруно Фернандес в предстоящите мачове. Жалбата на английските рекордьори срещу забраната за три мача беше уважена

В може би най-трудния етап от мандата си, неделният следобед беше ново дъно за Ерик тен Хаг. След поражението с 3:0 у дома от Тотнъм Хотспър холандският старши треньор на Манчестър Юнайтед беше разчетен. Критиките от страна на хората около него стават все по-остри.

За да бъдат нещата още по-лоши, „червените дяволи“ бяха загубили капитана си преди почивката при категоричното поражение срещу „шпорите“. Бруно Фернандес се подхлъзна при единоборство с Джеймс Мадисън, след което португалецът ненужно вдигна крака си нависоко. След това той удари леко Мадисън

Реферът Кристофър Кавана все пак беше достатъчен, за да изпрати Бруно Фернандеш с директен червен. 73-кратният португалски национал (24 гола) не можа да разбере решението – и даде това ясно да се разбере на английския рефер.

Без Бруно Фернандеш Манчестър Юнайтед допусна още два гола след почивката. Въздухът става все по-тънък и по-тънък за десетте Хаг

Съдбоносен мач за ten Hag?

Напук на очакванията треньорът все пак няма да се наложи да се справя без своя капитан. Както „червените дяволи“ обявиха официално във вторник вечерта, жалбата им срещу „неразрешеното изпращане“ е била успешна. „Очакваше се Бруно Фернандес да пропусне мачовете от първенството срещу Астън Вила, Брентфорд и Уест Хем, но след успешното обжалване отново ще бъде на разположение“, написаха английските рекордьори на своя уебсайт.

Неделният мач (15:00 ч.) в Астън Вила, който в сряда вечер се изправя срещу немския рекордьор Байерн Мюнхен в Шампионската лига, вече е определян като съдбовен за десетте Хаг. Преди това Ман Юнайтед трябва да се изправи срещу ФК Порто в Лига Европа