сряда, юли 3, 2024
HomeTennisОткритото първенство на Австралия: Крейчикова и Кийс на четвъртфинал

Откритото първенство на Австралия: Крейчикова и Кийс на четвъртфинал

Барбора Крейчикова и Мадисън Кийс ще играят помежду си за място на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис за професионалисти. Победителката от Откритото първенство на Франция Крейчикова и бившата финалистка от Откритото първенство на САЩ Кийс се класираха за четвъртфиналите с категорични победи в Мелбърн.

Световната номер 4 Крейчикова запази шансовете си за титлата с победа с 6:2, 6:2 над двукратната победителка в Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка от Беларус. Чехкинята не успя да премине втория кръг в предишните си две участия в първия турнир от Големия шлем за сезона.

„Възхищавам се на Вика. Тя е шампион тук. Изключително съм щастлив, че спечелих днес. Трудно ми е да намеря думи“, казва 26-годишният чех. Тя постигна перфектната си победа за 1:25 часа. По време на мача Асаренка лекуваше врата си.

По-рано 26-годишната Кийс се нуждаеше само от 69 минути, за да спечели с 6-3, 6-1 срещу испанската тенисистка от топ 10 Паула Бадоса. Кийс достигна финала на US Open през 2017 г., а най-добрият ѝ резултат на Откритото първенство на Австралия беше полуфинал през 2015 г. „Просто се наслаждавам да играя тенис отново“, каза световният номер 51. Сънародничката на Кийс – Джесика Пегула, е потвърдена като друга четвъртфиналистка. Световната номер 21 победи петата поставена в схемата гъркиня Мария Сакари със 7:6 (7:0), 6:3, за да достигне до последната осмица на Откритото първенство на Австралия за втори път от 2021 г. насам.

И трите германки – Анжелик Кербер, Андреа Петкович и Татяна Мария – отпаднаха още в първия кръг. Петкович беше без шанс в откриващия си мач срещу Крейчикова.