Огромна победа и рекорд по голове: Moukoko и Ница в огъня преди почивката

Генералната репетиция на

Ница за началото на европейското турне беше успешна. Отборът от Лазурния бряг отпразнува гръмка победа срещу Сент Етиен. Своята роля за това изигра и Юсуфа Мукоко

Нападателят, който е даден под наем на Ница от Борусия Дортмунд, се появи за първи път в стартовата XI в петък вечер и отбеляза гол за 62 минути игра. Мукоко се разписа в 26-ата и 39-ата минута – с втория си гол направи резултата на полувремето 6:0.

Международният нападател на DFB U-21 добави и още един гол на 120-ия рожден ден на клуба, което означава, че първото му появяване в стартовия състав на треньора Франк Хайзе може да се определи като изключителен успех. Завърналият се в Лига 1 Сент Етиен беше смазан във всяко отношение тази вечер – за първи път от 2000 г. насам отбор във френската висша лига е допуснал или вкарал половин дузина голове през първите 45 минути.

„Това честване на 120-годишнината ще остане дълго в паметта, включително и в моята, защото мачове с такива резултати не се случват често, ако изобщо се случват“, заяви Хайзе, който беше изключително доволен от представянето на своя отбор. Защитата, водена от 40-годишния вече бивш играч на Бундеслигата Данте, беше почти без работа

Това беше втората победа на Ница в петия им мач за сезона и отборът ще започне кампанията си в Лига Европа срещу Реал Сосиедад в сряда. След това до края на януари те ще се изправят срещу Лацио Рома, Ференцварош Будапеща, Твенте Енсхеде, Глазгоу Рейнджърс, Унион Сен Жилоаз, Елфсборг Борас и Бодьо/Глимт.