Облекчение за ten Hag благодарение на волето на Гарначо и лоба на Хьойлунд

След пет състезателни мача без победа Манчестър Юнайтед отново отпразнува трите точки и по този начин изпита облекчение за обсадения треньор Ерик тен Хаг – въпреки че в един момент изоставаше. Червените дяволи обърнаха мача със силно второ полувреме, воле от Гарначо и лоб от Хьойлунд

След пет състезателни мача без победа и най-лошия старт на сезона от 35 години насам наставникът на Ман Юнайтед Ерик тен Хаг все още е под голямо напрежение – и то почти щеше да се увеличи в третата минута на мача, ако нападателят на Брентфорд Шаде не беше пробил от въздуха от свободна позиция на границата на наказателното поле.

Единадесетата минута не донесе по-добри новини: Де Лигт, едно от трите нови попълнения в стартовата единайсеторка за равенството 0:0 в Астън Вила преди международната пауза – Каземиро също замени контузените в бедрото Майну и Лисандро Мартинес Мазрауи – се сблъска с коляното на Шаде, докато се защитаваше. След кратка почивка за лечение той успя да продължи, но раната на главата му продължаваше да се отваря и той трябваше да напусне терена няколко пъти, кървейки

ManUnited: Късен шок и бърз изравнителен гол

Това щеше да стане важно, но първо. Първоначално „червените дяволи“ влязоха по-добре в мача и имаха прилични възможности чрез Хьойлунд след грешка на Флекен след корнер (21-ви) и два удара на Гарначо (26-ти, 38-ми). Гостите обаче отбелязаха малко преди почивката. От ъглов удар Пинок успя да нахлуе необезпокояван в петричкото наказателно поле, да се извиси необезпокояван и мощно да насочи към вратата (45.+5). Де Лигт не беше на терена, тъй като малко преди това съдията го изпрати на тъчлинията за лечение, тъй като кървеше обилно

Отговорът на домакините обаче не закъсня. Ман Юнайтед започна мечтано след почивката и 90 секунди след подновяването на играта Червените дяволи празнуваха благодарение на Гарначо, който заби топката от воле в мрежата (47′).

Хойлунд награди Ман Юнайтед за силното второ полувреме

Изравнителният гол окуражи отбора на Тен Хаг и той увеличи натиска си, а привличащите вниманието Гарначо (51′) и Каземиро (52′) отправиха нови удари от дистанция – при всеки от случаите Флекен беше на мястото си. След това обаче Манчестър беше възнаграден за силното си второ полувреме: Хьойлунд, чудесно подготвен от Бруно Фернандес, сложи топката над Флеккен, за да обърне мача (62′).

За разлика от тях, гостите не създадоха почти нищо през второто полувреме. Десет минути преди края Ман Юнайтед водеше с 9:0 след почивката, а Брентфорд не успяваше да направи никаква атака. В резултат на това мачът се бавеше към своя край, без да има убедителна финална атака от страна на отбора на треньора Томас Франк

Червените дяволи отпразнуваха първата си състезателна победа от повече от месец насам, която би трябвало да облекчи и напрежението върху десетката на Хаг за момента. Сега седмицата продължава с равенство в Лига Европа с Фенербахче в четвъртък (21:00 ч.) и гостуване на Уест Хем Юнайтед в първенството следващата неделя (15:00 ч.). Брентфорд продължава следващата седмица в събота у дома срещу Ипсуич Таун (16:00 ч.).