неделя, септември 8, 2024
HomeFootballНовото попълнение на Байерн Олизе постигна чудесен резултат в олимпийския тест

Новото попълнение на Байерн Олизе постигна чудесен резултат в олимпийския тест

Френският отбор разгроми Доминиканската република със 7:0 в контролен мач за предстоящите олимпийски игри в Париж. Новото попълнение на Байерн Мюнхен Михаел Олизе беше особено впечатляващ

Треньорът Тиери Анри изпрати петима играчи от Бундеслигата на терена още от самото начало: Килиан Силдилия, Кастело Лукеба, Ману Коне, Енцо Мило и новото попълнение на Байерн Михаел Олизе получиха възможност да се препоръчат за турнира в Париж срещу селекцията на Доминиканската република в Тулон.

И те със сигурност го направиха: Милот от Щутгарт даде началото, когато с воле отляво в наказателното поле даде преднина на Equipe Tricolore (19-та минута). Капитанът Александър Лаказет добави само още един гол преди почивката. От подновяването на играта обаче Олизе се включи с пълна сила и вкара два гола

Олиз рискува с пълна сила – с успех

За първия гол той трябваше само да избута перфектно подаване от Лаказет над линията (51-ви), но само малко по-късно след това предприе къса защитна акция от повече от 20 метра при пълен разтег и стреля в ъгъла, за да направи 5:0 (55-ти).

В крайна сметка отборът на Анри спечели проверката срещу Доминиканската република с категоричното 7:0, като последния гол в последната минута вкара Раян Черки, който е свързван с BVB. Така френският отбор ще влезе във футболния турнир на Олимпийските игри с попътен вятър. Франция ще изиграе още една проверка следващата сряда срещу Япония, преди нещата да станат по-сериозни седмица по-късно, на 24 юли, срещу САЩ в Марсилия.