понеделник, септември 16, 2024
HomeFootballНкунку вкарва гол за трети пореден мач - и отново се притеснява...

Нкунку вкарва гол за трети пореден мач – и отново се притеснява за кратко

ФК Челси постигна първа победа в тазгодишната си лятна подготовка: Сините победиха мексиканския клуб CF America с 3:0 в Атланта в рамките на пътуването си до САЩ

Първите два мача на Енцо Марешки като нов треньор на Челси бяха много различни, но след равенството 2:2 с уелския Рексъм и загубата с 4:1 от шотландския гигант Селтик Глазгоу италианецът отпразнува първата си победа в четвъртък вечер.

Новото лятно попълнение Дюсбъри-Хол дебютира в стартовия състав при победата с 3:0 над CF America, а стражът Йоргенсен (привлечен от Виляреал за малко под 25 млн. евро) също се появи за първи път на вратата на Челси през вторите 45 минути. Ранното попадение обаче бе осигурено от Нкунку, който показва ранната си форма в лятната подготовка: След като вкара по един гол срещу Рексъм и Селтик, бившият играч на Лайпциг откри резултата и срещу CF America – с дузпа след три минути, която хладнокръвно вкара в центъра.

След това Челси продължи да доминира в мача и най-накрая стигна до победата след 21 минути: Дюсбъри-Хол беше изпратен отляво на основната линия, където талантливият нападател Гуиу, привлечен от ФК Барселона, се разписа с ледена точност. Това беше първият гол на 18-годишния младеж при третото му поредно участие в стартовата XI.

Дидросун уцели напречната греда

След това фаворитите се отнасяха твърде небрежно към своите шансове, пример за което бе пропуснатата двойна възможност от Стърлинг и Густо. Най-добрият шанс на мексиканците беше пропуснат от бившия играч на Херта Дилросун, който удари напречната греда с мощния си удар с левия крак.

След почивката отново Нкунку беше този, който зададе тона. Стражът Кота успя да спре французина само с фаул и Мадуеке вкара отсъдената дузпа в горния ляв ъгъл, за да направи резултата 3:0 (79′).

Нкунку, който през миналия сезон постоянно отсъстваше, за кратко бе притеснен, тъй като куцаше при последния съдийски сигнал. Но Мареска бързо даде разрешение: „Мало Густо, Беноа Бадиашиле и Кристофър Нкунку имаха само спазми.“

Общо казано, италианецът беше доволен от първата си победа като треньор на „сините“. „От моя лична гледна точка ние постоянно се подобрявахме в мачовете от Рексъм през Селтик до днес – и това е най-важното“, каза 44-годишният