неделя, септември 8, 2024
HomeFootballНемски двубой в MLS: Вагнер запазва предимство пред Муктар

Немски двубой в MLS: Вагнер запазва предимство пред Муктар

Philadelphia Union, воден от Кай Вагнер, спечели с 3:0 срещу Nashville SC и Хани Мухтар. Най-добрите отбори от Изтока и Запада също празнуваха победи

В неделната вечер в МЛС се състоя немски двубой. Усмихнатият победител беше бившият ляв бек на Шалке Вагнер от Филаделфия Юниън. Само след 10 минути роденият в Швабия играч успя да празнува за първи път пред родения в Берлин Мухтар в екипировката на Нешвил СК. След пас в наказателното поле съотборникът му Газдаг се озова свободен пред вратата и се възползва от шанса си с чувствителен шут. Именно нападателят увеличи преднината малко преди почивката. След пас без топка от Ухре унгарецът отново се оказа свободен и завърши с мощен финт, за да направи резултата 2:0 на почивката (38′).

През първото полувреме от гостите нямаше почти никаква следа, но това щеше да се промени след подновяването на играта – най-вече благодарение на 29-годишния германец. Първо Мухтар пропусна най-добрия си шанс в мача с удар с глава от пет метра (50′), а след това удар на Калман с глава от корнер не успя да уцели напречната греда (67′). В другия край Буено пропусна да се разпише минута след влизането си като резерва (76′), а след това Бунбери направи страхотно спасяване на вратата след единоборство с трикратния национал на Германия до 21 години (85′).

До 89-ата минута трябваше да мине, преди Калман да се подхлъзне в наказателното поле и да даде чудесен шанс на Газдаг да направи резултата три. Двадесет и осем годишният футболист му се отблагодари и вкара, за да направи резултата 3:0. По този начин Филаделфия си осигури важни точки в битката за плейофите в Източната конференция. С победата Филаделфия изпревари Нешвил в таблицата и се изкачи до 10-о място – на една точка от плейофите – благодарение на точките от 25 до 27. Нешвил са на две точки от дванадесетото място

Интер Маями увеличава преднината си без Меси

Inter Маями остават на върха в Източната конференция. Отборът от Флорида спечели без Меси, който все още е на почивка след Копа, срещу Чикаго Файър, на които липсваше и най-голямата им звезда – Шакири не остана в клуба си след Еврото. Рохас даде тон още в началото на мача при домакинската победа с 2:1 (6). След кратък момент на шок, когато бившият играч на Кьолн и Кил Чичос изравни (73′), именно Жорди Алба вкара четвъртия си гол за сезона, за да увеличат преднината си на пет точки благодарение на подхлъзването на втория в класирането Синсинати (1:3 в Ню Йорк Ред Булс).

Енжер пък се намира в Западната конференция. Потенциалните нови работодатели на Марко Ройс – ЛА Галакси, продължават да водят в таблицата след трудова победа с 3:2 срещу Портланд Тимбърс. Близо до тях са градските съперници от ФК Лос Анджелис. След серия от 13 мача без победа отборът от Града на ангелите отново спечели след два мача без победа. След победата с 3:0 срещу Сиатъл Саундърс те са на две точки от първото място – но ФК все още има два мача за наваксване