сряда, септември 18, 2024
HomeTennisНемският тенис ас изненадва

Немският тенис ас изненадва

Ева Лис достигна до четвъртфиналите на турнира на WTA в Монастир. Двадесет и две годишната тенисистка изненадващо победи най-високо поставената белгийка Елизе Мертенс

Тенисистката Ева Лис изненадващо достигна до четвъртфиналите на турнира на WTA в Монастир. Двадесет и две годишната тенисистка победи най-високо поставената белгийка Елизе Мертенс с 1:6, 6:2, 7:6 (7:4) на турнира Jasmin Open в Тунис. В следващия кръг тя ще се изправи срещу победителката от сблъсъка между белгийката Грит Минен и Зейнеп Сьонмез от Турция.

Лис започна по най-лошия възможен начин, като загуби първите си два сервис гейма, а след това не успя да се върне в сета. Мертенс, номер 32 в световната ранглиста и следователно 94 места по-високо от съперничката си, се възползва от третия си сетбол, за да пробие за трети път.

Мертенс (28 г.) отново поведе с 2:0 във втория сет, но Лис се пребори с бившата полуфиналистка от Откритото първенство на Австралия (2018 г.) и започна серия от десет поредни спечелени гейма.

В третия сет развоят на събитията отново се обърна, като Мертенс се върна в мача от 0:4, но Лис удържа нервите си. След 2:36 часа тя се възползва от първия си мачбол