Мечтаният старт на Хюрцелер в Англия: Брайтън наказва Евертън със студ като лед

Фабиан Хюрцелер започна мечтания си първи сезон във Висшата лига: Брайтън & Хоув Албиън успя да спечели с 3:0 гостуването си на ФК Евертън, което беше облагодетелствано от грешки на домакините.

Фабиан Хюрцелер трябваше да вземе първите трудни решения преди началото на мача: В състава на Брайтън например липсваше новото попълнение Груда (който дойде от FSV Mainz 05 за общ пакет до 40 млн. евро), въпреки че Хюрцелер все още не спираше да го хвали.

Новият треньор го увери в ефира на английската телевизия: „Трябва да дадем на Брайан време, той е от Германия, много млад е – а тук има различна култура. Искаме да го интегрираме възможно най-бързо и да го подготвим за Висшата лига“.

В събота обаче това време все още не беше дошло. Чайките изпълниха задачата си на ФК Евертън, който от години се бори във Висшата лига, по спокоен начин, дори и без 20-годишния Груда. Жоао Педро имаше възможност да поведе в резултата след само девет минути, но ударът му от далечна дистанция попадна в гредата.

Минтехът е на дъното – 4:0, признато от VAR

След 25 минути обаче гостите поведоха, когато Митома тръгна на самостоятелен пробив от собственото си (!) наказателно поле, преди да избере Минтех отдясно. Последният подаде перфектно отдясно на наказателното поле към втората греда, където пробягалият през него Митома трябваше само да подложи крак – 1:0. Като изключим негативното обстоятелство, че Минтех беше заменен контузен, Хюрцелер може да бъде доволен от първото полувреме в кариерата си във Висшата лига

След смяната се стигна до капитален грешен пас на Евертън в средата на терена, който новото попълнение Вийфер пресече и подаде на Уелбек. Последният стреля необезпокояван от границата на наказателното поле, за да направи резултата 2:0 (56′). Положението за „топчиите“ се влоши още повече, когато Йънг загуби топката от Митома след небрежно посрещане, което доведе до спешно спиране от страна на англичанина (66′).

Брайтън я разиграваше умело при числено превъзходство и дори увеличи преднината си на 3:0 с прецизен удар на Адинга в долния ляв ъгъл извън наказателното поле (86′). Малко по-късно Хюрцелер празнуваше за четвърти път, но голът на Жокер Аяри беше отменен от ВАР

Въпреки това, това беше мечтан старт във Висшата лига за повишения треньор на ФК Санкт Паули. Следователно дебютът у дома срещу Манчестър Юнайтед (24 август, 13,30 ч.) може да се състои.