събота, юли 6, 2024
HomeLa LigaМечтаният гол на Де Паул е достатъчен: Атлети с трудна победа срещу...

Мечтаният гол на Де Паул е достатъчен: Атлети с трудна победа срещу Селта Виго

Алетико Мадрид спечели с минимална разлика домакинския си мач срещу Селта Виго с 1:0 и е близо до класиране в Шампионската лига. Разликата бе направена от световния шампион

Атлетико Мадрид спечели домакинския си мач срещу Селта Виго, за да си осигури четвъртото място, изпреварвайки съперника си Билбао. След две победи срещу преките съперници Атлетик (3:1) и Майорка (1:0), тимът на Диего Симеоне срещна трудности срещу Селта, която все още се бори за оставане в местата, даващи право на участие в плейофите.

Въпреки че от самото начало мадридчани имаха повече от играта, в дълги участъци им липсваше пробив. Във фазите на владеене на топката домакините търсеха пролуки в защитата на гостите, която стоеше добре и не позволяваше почти нищо освен безобидни подходи.

Лоренте пропусна пред Гуайда

Лоренте имаше най-добрия шанс за Атлети, когато пропусна пред Гуайда след страхотен пас на Коке (41′). Няколко минути по-късно досега безобидните гости също бяха опасни за първи път, но удар на Бамба бе отразен от Витсел встрани от вратата. Като цяло това беше първо полувреме без много ярки моменти, логичното следствие от което: отборите се оттеглиха на почивката без голове.

Нищо не се промени в играта след почивката. Отборът на Симеоне до голяма степен контролираше съперника си, но му липсваха прецизност и идеи в играта в атака.

Облак спасява срещу Яго Аспас

В 59-ата минута Селта Виго получи първия си удар към вратата – и той веднага беше опасен: след пас на Бамба Яго Аспас принуди Облак да спасява по блестящ начин (59′). Това беше събуждане, макар и малко, за гостите, които след това започнаха да действат по-смело и продължиха да търсят излаз напред. Фран Белтран (68′) и Яго Аспас (73′) се озоваха на обещаващи позиции, но и в двата случая Облак беше на мястото си без особени проблеми

Гол от световна класа от де Пол

Така изглеждаше, че ще се стигне до безголово равенство, докато де Пол не вкара гол от световна класа, за да даде преднина на Атлети: на границата на наказателното поле световният шампион пое топката с гърди и с воле я прати в десния ъгъл, за да направи резултата 1:0 (84′).

С победата мадридчани почти си осигуриха класиране в Шампионската лига. В същото време Селта Виго отново трябва да трепери в битката за изпадане.