неделя, септември 8, 2024
HomeSerie AМечтаният гол и перфектното пресичане: бившият играч на Волфсбург Родригес потапя Милан

Най-високата победа на Милан за сезона през предходната седмица се оказа светкавична в събота вечер: Росонерите заслужено загубиха гостуването си на ФК Торино с 3:1. Бившият играч на Волфсбург Родригес се представи блестящо

След шест поредни мача без победа Милан сложи голяма точка през изминалия уикенд: 5:1 срещу Каляри, най-високата победа за сезона, можеше да даде тласък на отбора на треньора Стефано Пиоли. Седмица по-късно от него не остана много – заслужено поражение с 3:1 в Торино.

След предпазливото начало на мача Торино направи първото изявление: Пелегри поднесе перфектно топката за Тамезе, който стреля от единадесет метра (19-та минута). Домакините увеличиха натиска си – и се втурнаха в контраатака на гостите, но Окафор прати топката над напречната греда (25′).

На контраатака домакините поведоха, когато немаркираният бивш играч на Волфсбург Родригес получи възможност да изпълни перфектно центриране, при което головото чудовище Сапата се разписа с мощен удар с глава (26′).

След това Милан не се подобри и росонерите бяха далеч от яростен отговор. Пет минути преди почивката фаворитите отново бяха хванати на студено: След грешка на Бенасер в средата на терена топката намери Беланова, чийто удар достигна до свободния Илич, който от позиция за изпълнение на дузпа (!) с глава направи 2:0 (40′).

Главната грешка на Масина не обърна мача

При смяната на края Пиоли реши да не прави кадрови промени, въпреки че разполагаше с няколко висококвалифицирани опции. Вместо това Родригес продължи оттам, откъдето беше тръгнал през първото полувреме, и заби топката великолепно във вътрешния ляв стълб точно извън наказателното поле, оставяйки Спортиело без никакъв шанс за защита (46′).

Милан почти веднага отговори, но ударът на Пулишич от границата на наказателното поле се удари в напречната греда (48′). Милан обаче вече беше разпален и малко по-късно Пулишич беше ненужно съборен от Масина в шестте метра – Бенасер реализира последвалия удар с ледена точност (55′).

Трима съотборници се втурнаха да измъкнат топката от вратата. Въпреки това не се стигна до обрат. Импулсът бързо се изпари и Торино веднага си върна контрола върху играта. Само една солова акция на Рафаел Леао отново вдигна темпото, но Милинкович-Савич беше на мястото си (87′).

В крайна сметка Милан претърпя седмото си поражение в Серия А. През този сезон градските съперници са на различни светове:

Интер, който играе с Лацио в неделя вечер, в момента има 18 точки пред „росонерите“, които вече са носители на титлата.