Site icon Sports of the Day

Меси е отличен: Интер Маями печели Щита на привържениците

Интер Маями спечели за първи път Щита на привържениците. След победата с 3:2 при гостуването на шампионите от Кълъмбъс Крю дори има рекорд в МЛС. Лионел Меси се представи отлично – особено точно преди почивката

Лионел Меси спечели още една титла, дори и да не е най-важната, към която се стреми през този сезон. С победа с 3:2 като гост на действащия шампион Кълъмбъс Крю Интер Маями си осигури Щита на привържениците като най-добър отбор от редовния сезон два мача преди края.

А Меси отново изигра ключова роля. В 45-ата минута той овладя високо подаване на границата на наказателното поле с умение и малко късмет, за да преодолее Патрик Шулте във вратата. В продължението на мача той направи 2:0: с мощния си ляв крак прати свободен удар от полулевия фланг над стената и право в мрежата. След 17 мача 37-годишният играч вече има 17 гола и 15 асистенции

Вратарят на Интер спасява късна дузпа

Колумбийците намалиха изоставането си веднага след почивката чрез Диего Роси (46′) и се върнаха отново благодарение на дузпата на Кучо (61′), след като Луис Суарес беше направил 3:1 за Интер с 18-ия си гол за сезона (48′). Но две сцени окончателно пречупиха гръбнака на домакините: първо защитникът на Екипа Руди Камачо получи жълт картон малко след 2:3 (63′), а след това вратарят Дрейк Календерс отказа втора дузпа на Кучо (84′) и така спаси трите точки на Маями – след три поредни равенства.

Кълъмбъс, който подобно на Маями отдавна се беше класирал за плейофите, вече не може да измести Интер от върха на Източната конференция. „Постигаме целите си, но истината е, че се концентрираме върху това да бъдем там на 7 декември“, заяви треньорът на Интер Херардо Мартино с поглед към финала за Купата на MLS. „Днешният ден беше просто малка стъпка.“

Меси & Co. се стремят към рекорд по точки – Реус изпусна победата с 3:1

Това обаче осигури на отбора му домакинско предимство до края в плейофите, които започват през последния уикенд на октомври в режим „най-добър от три“. В оставащите мачове от предварителния кръг срещу ФК Торонто (А) и Ню Инглънд Революшън (Н) на карта е поставен поне един рекорд: при две победи Маями щеше да надмине с една точка рекорда на Ню Инглънд по точки от 2021 г. (73).

В Западната конференция Лос Анджелис Галакси е на път да влезе в плейофите като лидер. Благодарение на попадението на Рики Пуиг Лос Анджелис спечели с 3:1 на терена на Колорадо Рапидс, след като изоставаше на почивката – макар и без Марко Ройс, който отсъстваше с контузия. Треньорът Грег Вани обясни, че състоянието на бившия играч на Дортмунд ще трябва да се преценява всеки ден