сряда, юли 3, 2024
HomeFootballМексико отпада след късна драма - Венецуела е неудържима

Мексико отпада след късна драма – Венецуела е неудържима

Еквадор направи равенство 0:0, за да отстрани Мексико от Копа Америка и да достигне до четвъртфиналите срещу Аржентина. Победители в групата станаха Венецуела, които продължават да играят силно

Копа Америка вече приключи за Мексико. Действащите носители на Златната купа изпуснаха място на четвъртфиналите с равенство 0:0 срещу Еквадор в понеделник вечер (централноевропейско време) и завършиха на трето място в група В с четири точки – докато Еквадор ще играе със защитаващия титлата си Аржентина на полуфиналите.

Както се и очакваше, на стадион „Стейт Фарм“ в Глендейл/Аризона се разви тежък двубой с малко шансове, в който мексиканците, които се нуждаеха от победа заради по-ниската си голова разлика в сравнение с Еквадор, само все повече увеличаваха риска след почивката. Но Пиеро Хинкапи, Уилям Пачо & Ко допуснаха малко и също така преживяха късна драма в продължението на мача.

След като резервата Гийермо Мартинес беше съборен в схватка с Феликс Торес в наказателното поле, съдията Марио Ескобар първоначално отсъди дузпа за Мексико в седмата минута на продължението, но решението беше правилно коригирано от VAR: Торес явно е играл с топката.

Венецуела без точка на четвъртфиналите – Биелса пропуска Уругвай срещу САЩ

В паралелния мач Венецуела си осигури победата в групата, за която само равенството 0:0 на Мексико щеше да е достатъчно. Винотито, които са четвърти в класирането на южноамериканските квалификации и имат реални шансове за първото си участие на Световното първенство, спечелиха и третия си мач на Копа за първи път в историята си с убедителна победа с 3:0 над Ямайка, която няма точки. Едуард Белло (49), Саломон Рондон (56) и жокерът Ерик Рамирес (85) отбелязаха головете в Остин/Тексас. Венецуела ще се изправи срещу Канада на четвъртфиналите

Междувременно Уругвай ще трябва да се справя без треньора Марсело Биелса в последния си мач от групата. „Ел Локо“ беше отстранен – не първият треньор на този турнир – заради предполагаемо забавяне на подновяването на играта след почивката при победата с 5:0 над Боливия. След две победи и с голова разлика от +7 билетът за четвъртфиналите и победата в групата вече са само математически в ръцете на Уругвай преди сблъсъка им с домакините от САЩ (вторник, 3:00 ч. централноевропейско време).