неделя, юни 30, 2024
HomeFootballЛуд гол на Хинкапи - Венецуела на четвъртфиналите благодарение на пропуск

Луд гол на Хинкапи – Венецуела на четвъртфиналите благодарение на пропуск

Кривото попадение на Пиеро Хинкапи срещу Ямайка донесе първата победа на Еквадор на Копа Америка, а Венецуела си осигури билет за четвъртфинала срещу Мексико

След изненадващото поражение с 2:1 от Венецуела в откриващия мач на Копа Америка, Еквадор може би се съвзе навреме. В четвъртък вечер (централноевропейско време) 30-ият в света отбор победи Ямайка с 3:1 и сега се нуждае само от една точка в последния мач срещу Мексико, за да достигне до четвъртфиналите.

В Лас Вегас Пиеро Хинкапи беше този, който с безумен гол изведе еквадорците на пътя на победата. Играчът на Леверкузен нанесе удар почти от ъгловия флаг, който бе отразен в десния ъгъл на вратата от Кейси Палмър (13′). В продължението на първото полувреме 17-годишният Кендри Паес, който ще се присъедини към ФК Челси през 2025 г., направи 2:0 с дузпа

Ямайците, които се явяват за трети път на южноамериканското първенство като гости, отново бяха близо до гол чрез професионалиста на Уест Хем Михаил Антонио след корнер (54′), но не успяха да вкарат. Вместо това резервата Алан Минда направи всичко ясно при контраатака (90.+1).

„Наказателна дузпа“ в Лос Анджелис: Рондон реализира, Пинеда не

Венецуела си осигури билет за четвъртфиналите с победа над Мексико с 1:0. Намиращият се във форма отбор на аржентинския треньор Фернандо Батиста, който е четвърти в квалификациите за Световното първенство в Южна Америка и може да мечтае за първо участие на финали, се възползва от две дузпи в Лос Анджелис: ветеранът Саломон Рондон, който малко не му достигна да поведе преди почивката (пост, 34-та), реализира уверено (57-та), докато Орбелин Пинеда не успя да вкара от бялата точка срещу силния страж Рафаел Ромо (88-та).

Този пропуск отреди на Венецуела – подобно на защитаващата титлата си Аржентина предишния ден – да премине в елиминационния кръг. Мексико, от друга страна, трябва да победи Еквадор, за да продължи напред. Ямайка е отстранена